mita minu pitä tehda ku tv-lupa mies soitti minu ovikello tänä aamu ja kysyä lupa televisio. minä ei sellanen omista ei myös minu serku. tarviako minä lupa TV katselu, Turkki ei sellane tarvi. ja joutua maksama paljo raha? minulla ei ole vara maksa lupa, mitä minä tehdä, mennä Kajani sosialitoimisto ja sielä raha kysyä?
Antaka minule hyvä neuvo että pystyä TV katsella ilma iso lasku. Minu naapuri kerto minule, ei kannata maksa paska lupa. Tehdä minä näin?
Antaka minule hyvä neuvo että pystyä TV katsella ilma iso lasku. Minu naapuri kerto minule, ei kannata maksa paska lupa. Tehdä minä näin?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mennä sinä lähimpä lentokenttä ja otta Turkki kone ja kysyä Turkki maassa asyl.
Ei tarvii sitten lupia maksaa!
sinu pitä mennä lähin pankki ase kädessä ampua kassatäti ja viedä raha. sitten pitä mennä koti ja ampua tv-lupamies.
Piilota sina telkkari verhon takse, kun lupa mies tulee, tai maksa lasku niinkuin kunniallinen kansalainen. Musta tuntuu, että kusetat. Et oikeasti ole mistään stna turkista.
Vittu tämä keskustelufoorumi on perseestä.
Johan sulle veronmaksajat sen luvan kustantaa toimeentulotuen perusosassa saatana. Voi tietysti olla loisivan pakolaisen vaikea pysyä perässä, kun tukea tulee niin perkeleesti.
sieltä maksetaan tv-lupasi ja kaikki muutkin laskusi