Operaattori voi olla paska.

mutta

emo-Soneran kanssa ainut, joka toimii Soneran verkossa eli kai se on pakko vaihtaa TF:lle. Elisan verkko ei yksinkertaisesti pelitä täällä ja Sonera on liian kallis.

5

3205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olarin

      vähän kalliimpi, mutta toivottavasti luotettavuus on hinnan väärtti. Saunalahti oli kyllä tosi hyvä operaattori, mutta tälläiset verkon vaihto venkoilut kysymättä asiakkaalta lupaa saa kyllä riittää.

    • Globetel

      Globetel toimii myös Soneran verkossa!

    • Majakankaataja

      Sonera liian kallis... voi herranjestas sentään... puheajan kanssa valtakunnan halvimmat liittymät löytyy Soneralta.

      Se että Sonera on kallis on pelkkä mielikuva!

      • Mikki

        Saunalahdella puhun 500 minuuttia kuukaudessa hintaan 17,80 euroa, TeleFinlandilla on vastaavan hintainen pakettiliittymä. Edullisimmalla Soneran Netto-liittymällä 500 minuuttia kuukaudessa maksaa kuukausimaksu 1,99 puhelut 39,50 - 10,00 € puheaikaa = 31,49. Etu Saunalahden hyväksi on siis 31,49 - 17,90 = 13,59 €. Vuodessa 12 * 13,59 = 163,08. Merkittävä summa ainakin köyhälle opiskelijalle.


    • Niin vanhoja ja nyt jo vanhentuneitakin juttuja, etteivät ne enää ole voimassakaan. Tutustumalla operaattorien nykytarjontaan kannattaisi kenen tahansa päivittää tietojaan.
      Ja jokaisen suomalaisen pitäisi olla sen verran isänmaallinen, että käyttävät suomalaista operaattoria, eivätkä vie Telian ja Dna;n voittoja veroparatiiseihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      23
      5038
    2. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      165
      3579
    3. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      60
      2965
    4. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2860
    5. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      140
      2779
    6. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      111
      1903
    7. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1560
    8. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      6
      1542
    9. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1456
    10. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      21
      1395
    Aihe