Operaattori voi olla paska.

mutta

emo-Soneran kanssa ainut, joka toimii Soneran verkossa eli kai se on pakko vaihtaa TF:lle. Elisan verkko ei yksinkertaisesti pelitä täällä ja Sonera on liian kallis.

5

3178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olarin

      vähän kalliimpi, mutta toivottavasti luotettavuus on hinnan väärtti. Saunalahti oli kyllä tosi hyvä operaattori, mutta tälläiset verkon vaihto venkoilut kysymättä asiakkaalta lupaa saa kyllä riittää.

    • Globetel

      Globetel toimii myös Soneran verkossa!

    • Majakankaataja

      Sonera liian kallis... voi herranjestas sentään... puheajan kanssa valtakunnan halvimmat liittymät löytyy Soneralta.

      Se että Sonera on kallis on pelkkä mielikuva!

      • Mikki

        Saunalahdella puhun 500 minuuttia kuukaudessa hintaan 17,80 euroa, TeleFinlandilla on vastaavan hintainen pakettiliittymä. Edullisimmalla Soneran Netto-liittymällä 500 minuuttia kuukaudessa maksaa kuukausimaksu 1,99 puhelut 39,50 - 10,00 € puheaikaa = 31,49. Etu Saunalahden hyväksi on siis 31,49 - 17,90 = 13,59 €. Vuodessa 12 * 13,59 = 163,08. Merkittävä summa ainakin köyhälle opiskelijalle.


    • Niin vanhoja ja nyt jo vanhentuneitakin juttuja, etteivät ne enää ole voimassakaan. Tutustumalla operaattorien nykytarjontaan kannattaisi kenen tahansa päivittää tietojaan.
      Ja jokaisen suomalaisen pitäisi olla sen verran isänmaallinen, että käyttävät suomalaista operaattoria, eivätkä vie Telian ja Dna;n voittoja veroparatiiseihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1768
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1174
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1050
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      936
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      856
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      800
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      79
      798
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      796
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      45
      777
    10. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    Aihe