Aeroxin teho

Mikähän mahtaa olla Yamaha Aeroxin vm 2005 todellinen teho. Toisissa mainoksissa se on 2.0 ja toisissa 2.75kw.
6471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mittaa teho, sillä se selviää!

Äänestä

mainitaan.

Äänestä
  • Milläpä mittaa, varsinkin kun skootteri on vielä liikkeessä. Rekisteriotteessa 2.0 ja esitteissä 2.0 ja 2.7. Myyjä sanoi, että rek.otteessä on virhe.
    Siis, onko kellään todellista tietoa asiasta.

    Äänestä

  • Jos ihmettelet mopo-skootterien suuria teho eroja ne tulevat siitä kun valmistaja mittaa tehot eri paikosta näin olen kuullut. yamahalla sanotaan että rossissa olisi vähemmän tehoa kuin tavalisessa roxissa. Se ei pidä paikkansa.

    Äänestä

Katselin juuri kamuni -03 roxin rekisteriotetta teho on rek. otteen mukaan 2.8 kw

Äänestä
  • Maahantuoja vakuutteli, että esitteissä on painovirhe ja aeroxin teho on 2,75 kw. Tympeä virhe kun tulee rekisteriotteeseen saakka....
    Muissakin Jammun malleissa on ollut samantyyppisiä eriäväisyyksiä tehojen ilmoittamisessa.
    No, Rossi on nyt kotona...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rossi kirjoitti:

Mikähän mahtaa olla Yamaha Aeroxin vm 2005 todellinen teho. Toisissa mainoksissa se on 2.0 ja toisissa 2.75kw.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu