..Nyt kävi niin, että ensimmäinen ilmiö oli nykäys ja 80 km:n ajon jälkeen paukahti tuplasti ja veto hävisi. Uudelleen lähti käyntiin ja ajelin 2 km käynti horjui ja tyhjäkäynti sammui.
Seuraavana päivänä starttasin ja pääsin 200 m, sitten ei ollut taas vetoa ja sammui.
Täytyy suosiolla hakea uudet sytytysjohdot ja vaihtaa samalla tulpat...vaikka nyt voi olla jotain muutakin ?
Micra nyykähti..
vm1988 ja 160000km
1
426
Vastaukset
- diplinssi
Onko jakopään hihna vaihdettu vähintään 70000km välein? Jos hihna on huonokuntoinen, se voi katketa tai vähintään hypätä pyörällään. Silloin on vähintään venttiilien liikeaika ja sytytysaika pielessä. Pahimmassa tapauksessa venttiili alhaalla samaa aikaa kuin mäntä ylhäällä ja tästä kolarista seuraa moottoriremontti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2111658Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411415- 541143
- 581063
- 721015
- 106932
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva54930Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53860- 82840
- 31774