Kevari

Onko kukaan tehnyt näin. Periaatteessahan se on mahdollista. Esim Suzuki 125 RD siihen vaihdetaa Suzuki PV50 moottori sitten korista kevennetään turhat pois.
Kertokaa mielipiteenne!
2221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kai se käy.. mut miks haluat tehdä kevarista mopon...?

Äänestä
  • Voihan siinä olla turvallisuuttakin enenmän kuin
    mopossa esim jarrut,Vilkut,yms, jos ajattelee esim Solifer Suzuki R sehän on aivan liian pieni
    tuonne liikenteeseen, jos ei sitä sitten korota, mutta mitensekin muka kävisi siinähän on 10"renkaat ja tarvis kevarin 16".....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mopoksi kirjoitti:

Onko kukaan tehnyt näin. Periaatteessahan se on mahdollista. Esim Suzuki 125 RD siihen vaihdetaa Suzuki PV50 moottori sitten korista kevennetään turhat pois.
Kertokaa mielipiteenne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu