DCC send ei toimi

Joo, eli mIRCillä ei DCC send toimi, tiedostojen vastaanottaminen kyllä onnistuu.. Osaiskohan kukaan neuvoa missä on vika?
3802
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

koita avata tcp portit: 1024-5000

Äänestä
  • Ja sit katot, että se palomuuri ei ota nokkiinsa sun sendimisistäs.

    Äänestä

  • Sorsamon kirjoitti:

    Ja sit katot, että se palomuuri ei ota nokkiinsa sun sendimisistäs.

    viitsisikö joku nyt kertoa vielä tarkemmin mistä nämä asetukset saisi kuntoon, itsellä kun ei myöskään toimi sendiminen, vastaanottaminen kyllä. lukee esim. "connection failed" ym. kun yrittää lähettää. kiitos jos joku vaivautuu asiallisesti vastaamaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ege kirjoitti:

Joo, eli mIRCillä ei DCC send toimi, tiedostojen vastaanottaminen kyllä onnistuu.. Osaiskohan kukaan neuvoa missä on vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu