onko toi kymco agility laiska, kuinka nopea on kiihtymään kun olen vaan kuullut että on aika nopea 4-tahtiseksi skootteriksi ja kiihtyy hyvin , että on niin melke 2-t tasoinen kiihtymään ja nopeus on samaa tasoa
agility laiska?
poikater
62417
0Äänestä
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kävin testaamassa agilityn ja muutaman muunmerkkisen moposkootterin. Aglity on laiska mutta ei toivottoman tossu. 2,7 kw ja 97 kg aika huono tehopainosuhde. Kevyt ja tehokas skoba on MBK Booster. 2.7 kw ja 74 kg. Lisäks vielä paremman näköinen kuin agility. Ostin Boosterin. Kiihtyy ja jaksaa isommankin mäen ylös hyytymättä.
omistan agilityn, ei hullumpi menopeli, alku kiihtyvus 0-5 km/h on hidas, mutta sitten muuttukin aika ketteräksi. Vaikka 2 tahtiselle ülensa ei pärjaa. Kaupassa olevalla tavaralla on ülensa rajoitemet päälla , niin et näe oikea suorituskykya. Mutta myos ilman rajoitinta jää huippunopeus alle 70km/h.
Mitä virejä on tohonkymco agilityyn kun itsekkin omistan sellaisen ja pitäisi saada kulkemaan.. se menee nyt vakiona vähän päälle 60km/h..
Mul on myös agility ja se kulkee 50...miten sun voi kulkee 60?
Agility ei oo laiska...se kiihtyy aika nopsasti ja vakiona kulkee 50 kilsaa tunnis =)
niin voisko joku vähän neuvoa mua Kymco Agilityn virityksessä kun sellaisen omistan mutta viritystä en oikein osaa...