onko kukaan ollu mallorcalla palma novassa vista sol hotellissa? olisi kiva tietää esim oliko kahvinkeitintä huoneessa ja muutenkin.
Entäpä retki ibizalle? millä ja paljo maksaa?
2 vk päästä olisi lähtö...
Entäpä retki ibizalle? millä ja paljo maksaa?
2 vk päästä olisi lähtö...
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vista Sol on Magalufissa joka on Palma Novan vieressä. Hotelli on perskeleen moisen mäen päällä ja kaiken kukkuraksi naapuri hotellin roskikset sijaitsevat lähellä pääsisäänkäyntiä ja haju on välillä karmaiseva. Onneksi hotellilta pääse "ulos" myös uima-altaan puolelta, portaat suoraan keskelle Magalufin vilinään. Magaluf on oikea bailaus mesta ja vieressä oleva Palma Nova hieman rauhallisempi. Magalufissa pyörii enemmän 15-30 vuotiaita ja Palma Novassa sitten törmää enempi tuollaisiin yli kolmekymppisiin. Hauskaa matkaa ja käykää saaren muissakin osissa, hienoja mestoja löytyy ja paljon.
Meillä ei ollut sitä kahvikeitintä mutta hella ja kattilat löyty. Kaupasta Nescafen caputcino pusseja niin avot. Siistit huoneet ja tehokas ilmastointi. Englantilaisia höyrypäitä ehkä liikaa metelöimässä. Tv jääkääppi ja leivänpaahdin löytyy ja yksi torakkakin nähtiin. Eukko sitä mätki kattilalla mutta henkiin se jäi joten yksi puolikuntoinen ja vihainen torakka siellä vielä asustelee.
retket Ibizalle lähtevät Palmasta.hinta 65€/henkilö.lähtö aamulla n,klo8:00 ja takaisin klo:20:00 sama myös yö reissuna,lähtö illalla jotain klo 21 ja takaisin Palmassa klo 09:30. kuljetukset satamaan palmaan on 10€.itse kävin yö reissulla Ibizalla ja oli mahtava reissu.asuin Palma Novassa Sol Cala Blangassa.sun hotellista en osaa sanoa mitään.