Näin miehen näkökulmasta porno on varmasti vaikuttanut paljon mun seksuaaliseen käyttäytymiseen. Porno on tehty miehille ja esittää seksin miehen fantasian täyttymisenä mutta eroaako näkemys naisilla tässä asiassa paljonkin? Kyse on tietysti henkilökohtaisesta asiasta.
Minä ainakin himoitsen sellaisia asioita, jotka todennäköisesti on opittu pornosta. Panivatko heterot perseeseen ennen pornoa vai onko se ihan normaali asia himoita? Eihän sinne kuitenkaan ”oikeasti” kuuluisi naida. Kiihottaako naista katsoa ruudulta tai lehdestä kun anaaliseksiä harrastetaan? Saako se haluamaan sitä myös itse?
Toinen asia mitä tulee haluttua kaikista eniten on naisen suuhun laukeaminen. Suihinotto varmaan on perinteinen seksin muoto mutta onko sekin saanut alkunsa, tai räjähtänyt suureen suosioon juuri pornon kautta? Ryhmäseksi on kolmas asia, joka todennäköisesti on saanut suosiota pornosta. Tuleeko naisille halu harrastaa ryhmää tai ottaa lastit naamalle tai suuhun panon päätteeksi?
Mulle tästä on tullut jonkinlainen ongelma kun tyttöystävä ei juuri anaaliseksistä innostu ja suuhun tuleminen on täysin mahdoton ajatus. Väkisin tulee mieleen hakea niitä joltain keneltä niitä saa. Muistot entisistä kumppaneista, joista jotkut ovat näistäkin asioista pitäneet, ovat vielä tuoreessa muistissa. Hyvää suhdetta ei viitsisi vain sellaisen takia pilata eikä naista voi pakottaa tai painostaa. Siinä nyt ei olisi mitään hauskaa kenellekään. Mun kohdalla ainakaan näiden haluamisessa ei ole mitään yhteyttä alistamiseen.
Onhan varmaan tämän ajattelukin jo väärin naista kohtaan mutta minkäs minä haluilleni mahdan?
Ajatuksia?
Seksi ja porno
2
1482
Vastaukset
- nainen24
Anaaliseksiä on harjoitettu tuhansia vuosia, välillä enempi ja välillä vähempi. Tietääkseni pornoa ei ole tehty niin kauaa;)
Ja mitä väliä sillä on, kuuluuko johonkin panna vai ei. Jos seksi rajoitettaisiin vain biologian kannalta hyödylliseen, niin ainakin minä lopettaisin koko homman. Koska jäljelle ei jäisi kuin muna pimppaan-homma.
Sille taas ei voi mitään, jos joku ei joistakin asioista tykkää. Pitää sitten asettaa asiat tärkeysjärjestykseen. Kyllähän sitä on "pornoilua" harrastettu tuhansia vuosia. esim. Rooman keisareista kertovassa kirjallisuudessa on paljon viittauksia kaikenlaiseen pervoiluun ja seksibileisiin, ei nyt tietenkään yksityiskohatisesti kuten nykyään, mutta kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1224760Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa43384Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1263190Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss262627Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu732343Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181779Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91394Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1171255Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut91233Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41128