Näin miehen näkökulmasta porno on varmasti vaikuttanut paljon mun seksuaaliseen käyttäytymiseen. Porno on tehty miehille ja esittää seksin miehen fantasian täyttymisenä mutta eroaako näkemys naisilla tässä asiassa paljonkin? Kyse on tietysti henkilökohtaisesta asiasta.
Minä ainakin himoitsen sellaisia asioita, jotka todennäköisesti on opittu pornosta. Panivatko heterot perseeseen ennen pornoa vai onko se ihan normaali asia himoita? Eihän sinne kuitenkaan ”oikeasti” kuuluisi naida. Kiihottaako naista katsoa ruudulta tai lehdestä kun anaaliseksiä harrastetaan? Saako se haluamaan sitä myös itse?
Toinen asia mitä tulee haluttua kaikista eniten on naisen suuhun laukeaminen. Suihinotto varmaan on perinteinen seksin muoto mutta onko sekin saanut alkunsa, tai räjähtänyt suureen suosioon juuri pornon kautta? Ryhmäseksi on kolmas asia, joka todennäköisesti on saanut suosiota pornosta. Tuleeko naisille halu harrastaa ryhmää tai ottaa lastit naamalle tai suuhun panon päätteeksi?
Mulle tästä on tullut jonkinlainen ongelma kun tyttöystävä ei juuri anaaliseksistä innostu ja suuhun tuleminen on täysin mahdoton ajatus. Väkisin tulee mieleen hakea niitä joltain keneltä niitä saa. Muistot entisistä kumppaneista, joista jotkut ovat näistäkin asioista pitäneet, ovat vielä tuoreessa muistissa. Hyvää suhdetta ei viitsisi vain sellaisen takia pilata eikä naista voi pakottaa tai painostaa. Siinä nyt ei olisi mitään hauskaa kenellekään. Mun kohdalla ainakaan näiden haluamisessa ei ole mitään yhteyttä alistamiseen.
Onhan varmaan tämän ajattelukin jo väärin naista kohtaan mutta minkäs minä haluilleni mahdan?
Ajatuksia?
Seksi ja porno
2
1440
Vastaukset
- nainen24
Anaaliseksiä on harjoitettu tuhansia vuosia, välillä enempi ja välillä vähempi. Tietääkseni pornoa ei ole tehty niin kauaa;)
Ja mitä väliä sillä on, kuuluuko johonkin panna vai ei. Jos seksi rajoitettaisiin vain biologian kannalta hyödylliseen, niin ainakin minä lopettaisin koko homman. Koska jäljelle ei jäisi kuin muna pimppaan-homma.
Sille taas ei voi mitään, jos joku ei joistakin asioista tykkää. Pitää sitten asettaa asiat tärkeysjärjestykseen. Kyllähän sitä on "pornoilua" harrastettu tuhansia vuosia. esim. Rooman keisareista kertovassa kirjallisuudessa on paljon viittauksia kaikenlaiseen pervoiluun ja seksibileisiin, ei nyt tietenkään yksityiskohatisesti kuten nykyään, mutta kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665555Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti932882- 2742581
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362439Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä212140Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2611734Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai571313Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131193- 881155
- 901136