Minne kaikkialle

lähtisi?

Kohteena siis valtaisa afrikanmanner, mutta matkasuunnitelma vaiheessa... Vaihtoehtoja on lukematon määrä, joten nöyränä kaipailen neuvoja&vinkkejä, mitä juuri sinä suosittelisit? Egypti käyty, eikä Etelä-Afrikka hurmaa lainkaan..ainakaan toistaiseksi. Tarkoituksena on kokea aitoa Afrikkaa, ehkä useampia maita, toki myös safaria ja kaikkea siltä väliltä. Max. kk on aikaa ja ajankohtana meidän talvi (todennäk. marras- tai tammikuu)!!!
Mikä sinut mykisti?
Kiitän ja kumarran jo etukäteen:-).

2

516

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...Kenia

      Muualla Afrikassa en ole käynyt, mutta kyllä seuraavakin Afrikan matkani Keniaan suuntaa. Jos on mahdollisuuksia, aion käydä myös Tansanian ja Ugandan puolella.

    • mykisti

      samoja kokemuksia voi varmastikin saada Keniassa, Ugandassa jne. Varmaan Eteläisessä Afrikassakin voi saada huikeita luontokokemuksia. Botswanaan kehuvat. Tansaniassa parasta kansallispuisto ja niiden maisemat ja eläimet. Käynti koulussa voi olla myös elämys, voi laittaa ajattelemaan ihan uudestaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      40
      2226
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      51
      1802
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      132
      1727
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1356
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1080
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      62
      949
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      847
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      821
    10. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      269
      812
    Aihe