PC Suite ja 3220

miksei PC suite löydä kännykkääni? Kaapeli on kiinni molemmissa päissä. Tietokone huomaa kyllä että kaapeli on kiinni, ilmoittaa uudesta laitteesta, mutta oma tietokoneessa ei mnäy tämä "uusi laite".
2375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla on sama juttu 3220 kans. Kone tunnistaa mutta Pc suite ei tunnista. Eikä minnekkään tule mainintaa että puhelin olisi kytköksissä.

Äänestä
  • Varmista Suiten connection managerista, että Serial Cable on valittuna ja sille on assignoitu myös COM portti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylästynyt yrittämään kirjoitti:

miksei PC suite löydä kännykkääni? Kaapeli on kiinni molemmissa päissä. Tietokone huomaa kyllä että kaapeli on kiinni, ilmoittaa uudesta laitteesta, mutta oma tietokoneessa ei mnäy tämä "uusi laite".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu