Etunimeksi tulee Anton, se on selvä mutta toiset nimet, mielellään kaksi pitäisi keksiä. Ehdotuksista olisin kiitollinen!
Anton
10
1000
Vastaukset
- tollotar77
Ihan uteliaana kysyn; lausutteko nimen Anton vai Antton? Minusta Anton on todella kaunis nimi, ja jos antaisin sen nimen lapselleni, varmaankin haluisin että kirjoitusasu olisi juuri Anton, mutta lausuisin sen Antton. Anteeksi vain jos eksyin aiheesta :)
Tässä muutama ehdotus:
Anton Kari Kristian
Anton Jaakko Johannes
Anton Kaarle Joonatan
Anton Mikko Matias
Anton Nooa Kasperi
Anton Ville Valtteri - mamma
Anton Miika Oskari
Anton Joel Kristian
Anton Henri Mikael
Anton Jyri Matias - ...
Samu Petteri
- pipsamami
Nooa Anton Kristian? :)
- tollotar77
pipsamami kirjoitti:
Nooa Anton Kristian? :)
Tiedän ettei minulta kysytty, mutta...
Nooa Anton Kristian taitaa olla paras nimi minkä olen ikinä kuullut! :) Kaikki nimet ihania, ja sopivat sekä pienelle pojalle että aikuiselle miehelle. Kutsumanimihän voi olla noista mikä tahansa.
- Poison
Anton Sebastian
Anton Viljami
Anton Samuel
Anton Valentin
Anton Taneli
Anton Sylvester
Anton Patrik
Anton Pyry
Anton Olavi
Anton Nikolas
Anton Mikael
Anton Lukas
Anton Juhana
Anton Juhani
Anton Jesperi
Anton Joakim
Anton Hannes
Anton Aleksanteri
Eiköhän tuosta pitäisi mieleinen löytyä. :)- Poison
3 nimeä olisi pitänyt olla?
No edellä on ehdotuksia toiseksi nimeksi, lisätkää vain jokin kolmas siihen perään. :)
- merita
hei. anton on aivanihana nimi. itse ajattelin sitä toisena nimenä; Etunimi Anton Mikael. sitä etunimeä ei siis olla vielä keksitty. Jos on ehdotuksia etunimelle, saa kirjoitella.
Sukunimi alkaa N:llä
Yksi ihana nimi olisi Anton Kristian Mikael. - Anonyymi
anton eino juhani
- Anonyymi
Anton Aslak Abraham
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1094256
- 783476
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?803302Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?243219Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223182- 722906
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452780Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim622744Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852549- 332394