silmäkipu

jäi vaivaamaan

kysyisin tällaista,minulla oli tässä joku aika sitten,vasemmassa silmässä tosi ankara kipu.
se oli niin kipeä,että jouduin tuskissani pitämään kaksin käsin päästäni kiinni.
silmä ei punoittanut,eikä vuotanut,eikä edes rähminyt.vain tuo kauhea kipu.

kävin lääkärissä,ja hän sanoi sen olevan tavallista silmätulehdusta.kirjoitti tippoja.
jouduin käyttämään 3päivää ennenkuin auttoi,ja jouduin syömään särkylääkettä lisäksi.
kysynkin,onko jollakin muulla ollut samanlaista tulehdusta?
jotenkin jäi vaivaamaan,että oliko tuo ihan tavallista tulehdusta...

3

5498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei ihan

      Taisi olla sarveiskalvolla haavaa tai vastaavaa, oireet sopisi siihen. Mutta hyvä että parani noinkin nopeasti, tipoillakin oli vaikutusta. Mutta vastaavassa tilanteessa kannattaisi mennä seuraavana päivänä uudelleen. Katsoiko muuten väriaineen kanssa silmää lainkaan?

    • silmäkipu

      ollut jo muutaman päivän jatkuva kipu vasemmassa silmässä. Kävin lääkärissä, teki väritestit ja muut eikä mitään löytynyt. Kostuttavia silmätippoja ja buranaa, niillä mennään. Toivottavasti kipu loppuu pian, sillä tämä on aika hermoja raastavaa..

      • Uusi laptop

        Kumma kyllä minullakin vasen silmä kipeänä. Välillä tuntui kuin alkusyy olisi niskassa. Yölläkin vihlaisut herättivät. Epäilin syyksi läppärin katsomista lukulaseilla, mutta voisiko sellainen tuottaa noin suurta kipua? Pahempiakin katselu-urakoita on ollut. Kyllähän läppärin mustilla näppäimillä kirjoittaminenkin voi olla niskan lihaksille outo rasitus. Minun silmäni näyttävät ihan tavallisilta, mutta kivut ovat kovia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      109
      4475
    2. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      55
      3296
    3. Oot kaunis

      Oot kaunis nainen.
      Ikävä
      84
      1083
    4. Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste

      Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2
      Kaste
      552
      919
    5. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!

      Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma
      Maailman menoa
      82
      788
    6. Saisikin sinut

      Saisikin sinut nainen rakastajattareksi.
      Ikävä
      57
      749
    7. Kuka murhasi Anneli Auerin miehen?

      Tapaus edelleenkin selvittämättä.
      Maailman menoa
      167
      745
    8. Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?

      Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek
      Sinkut
      138
      720
    9. Miksi piti uhota naapuri Venäjälle ja tehdä itsestä heidän vihollinen?

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f0eee963-3605-47e6-9989-a21347ce7757 "Jos sota syttyy Suomessa, näin tapahtumat vois
      Maailman menoa
      195
      718
    10. Asiantuntijat todistavat: Rydman valehteli.

      Virta oli oikeassa jokaisessa kolmessa eri väitteessä, sen sijaan RYDMAN VALEHTELI kaikissa kolmessa väitteessä. https:/
      Maailman menoa
      188
      685
    Aihe