Mökille polttari ohjelmaa??

Kingsi

Vietämme morsiammen -79- polttareita 12.8 ja tarvitsisin pikaista apua ohjelman luomiseen.
Vietämme pienen budjetin polttarit mökillä.
Kaivataan hullun hauskoja ja muita ideoita illan viettoon!!!

16

58198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • roger

      Viiniä olutta siideriä hywää ruokaa ja sauna. Tunnelman kohottua kutsutte paikalle ennalta sovittuna pari miestä tuttavapiiristänne.Nämä uskoakseni hieman rohkaisua saatuaan voivat järjestää ns stripteaseshown. Ei tarvi kaikkea riisua jos pojat tuntuu ujoilta...kuitenkin on hyvä muistaa että kunnon aplodien voima on uskomaton. Toki srippaamisen voi kääntää toisinkin päin eli morsian strippaa vieraille.........tai ainakin luulee niin....taluttakaa morsian saunasta pihalle silmät sidottuina.....sitten saunaan takaisin ja pojat istumaan saunan edustalle (silmät sidottuna)
      Hämmennys on taattu vaikkei oikeasti ole mitään tapahtunutkaan.....enivei morsiammelle ei saa tehdä mitään sellaista mihin ei itse suostuisi......eli jos morsian strippaa sripatkaa itsekin :)

      • roger

        tehkää suunnistus rata...rasteille erilaisia tehtäviä ...rangaistuksena rastin suorittamatta jäämisestä voi olla vaikka hieman etanolia...(käy myös palkinnoksi) Muistakaa kuvata ja tehdä kansio suunnistuksesta...tai jos porukasta löytyy sen verran ammattitaitoa tehkää video.
        Kaikki jutut jotka tehdään silmät sidottuna ovat aina jänniä....tehkää vaikka "muodon tunnistus tehtäviä"...vaikka suun avulla...koittakaa kääntää asioita ns väärinpäin....juus joor imätsineissön :)


      • roger
        roger kirjoitti:

        tehkää suunnistus rata...rasteille erilaisia tehtäviä ...rangaistuksena rastin suorittamatta jäämisestä voi olla vaikka hieman etanolia...(käy myös palkinnoksi) Muistakaa kuvata ja tehdä kansio suunnistuksesta...tai jos porukasta löytyy sen verran ammattitaitoa tehkää video.
        Kaikki jutut jotka tehdään silmät sidottuna ovat aina jänniä....tehkää vaikka "muodon tunnistus tehtäviä"...vaikka suun avulla...koittakaa kääntää asioita ns väärinpäin....juus joor imätsineissön :)

        Polttarien ei tarvi olla vain "tyttöjen ilta" tai vain "poikien ilta.." pääasia on ettei tuleva puoliso ole mukana...(ainakaan koko iltaa)

        Ps. Onnea matkaan...avioliiton solmiminen on kuitenkin ensimmäinen askel kohti avioeroa.


      • Kingsi
        roger kirjoitti:

        Polttarien ei tarvi olla vain "tyttöjen ilta" tai vain "poikien ilta.." pääasia on ettei tuleva puoliso ole mukana...(ainakaan koko iltaa)

        Ps. Onnea matkaan...avioliiton solmiminen on kuitenkin ensimmäinen askel kohti avioeroa.

        Kiitos tuhannesti...hyviä vikkejä ja ehdottomasti kokeilemisen arvoisia!


      • jenna

        nuo strippari-jutut on NIIIN kuluneita! Ja mauttomia, luojan kiitos säästyin itse sellaiselta.


      • tarja
        jenna kirjoitti:

        nuo strippari-jutut on NIIIN kuluneita! Ja mauttomia, luojan kiitos säästyin itse sellaiselta.

        kuin joku ehdottaisi vielä karaokea...


      • Vaatteet päälle kiitos

        Jos on laulutaitoisia miehiä niin entäpä joku serenadi? Tai hauska lauluesitys. Vaikka itse keksityillä sanoilla. Moni ei kyllä suostu strippaamaan. Paitsi jos on huumorintajua tarpeeksi ja rohkeutta. Ja helpottaa asiaa jos jättää pöksyt jalkaan. Vaikka jotkut hölmöt alushousut. Mä en tykkää strippareista, ällöö... ja tavanomaista. Mutta joku hauska esitys ehkä menis.


      • marcenie

        voi herran kiesut, miten typerää... hohhoijaa!!!

        Mauttominta mitä taas hetkeen olen lukenut... roger on todellakin roger...
        hyvää jatkoa vaan!!!

        Empä toivois sun olevan mun miesystävän kaveri....


      • marcenie
        marcenie kirjoitti:

        voi herran kiesut, miten typerää... hohhoijaa!!!

        Mauttominta mitä taas hetkeen olen lukenut... roger on todellakin roger...
        hyvää jatkoa vaan!!!

        Empä toivois sun olevan mun miesystävän kaveri....

        äskeinen kommenttini siis todellakin rogerin ensimmäiseen strippausviestiin.


    • perinteikäs

      Jos haluatte perinteistä ohjelmaa mitä mökille voisi kuvitella niin ainakin morsiussauna.Tämän ainakin itse haluaisin, jos joskus menen naimisiin.Teette morsiamelle kaikkien taiteen "sääntöjen" mukaan morsiussaunan eli lauteille esim.käpyjä/havuja tms joka vähän nipistelee (muistuttaa avioliiton kiperistä kohdista),pesette morsiamen kananmunalla (tuo hedelmällisyyttä).Koputtelette ja kolistelette saunan ulkopuolella te muut ja pidätte näin avio-onnea uhkaavat pahat henget loitolla.Morsian voi tehdä itselleen vihdan ennen saunomista ja vihtoa sitten tällä itsensä,tämä tuottaa myös naimaonnea.Morsian hierotaan myös jauhoilla ja suolalla;jauhot valmistavat tulevaan elämään ja suola puhdistaa vanhat synnit.Annatte morsiammelle t-paidan ennen saunaan menoa joka päällä hän kylpee ja jonka antaa sitten sulhaselleen huomenlahjaksi.Saunassa ollessaan morsiamen vaatteet käännetään väärin päin, jotta nähdään suuttuuko hän helposti.
      Kun morsian nousee lauteilta kilpailee naimattomat tytöt siitä kuka ehtii ensiksi istua hänen paikalleen lauteelle ja joka voittaa pääsee seuraavaksi naimisiin.Saunan jälkeen morsian laitetaan juoksemaan saunan/talon ympäri ja joka kierroksella hän huutaa exänsä nimen niin kauan että kaikki exät on käyty läpi,näin nämä entiset jäävät menneisyyteen.

      Morsian voi mökillä myös kirjoittaa runon miehestään/parisuhteestaan.te ystävät valitsette ennen polttareita esim.5 sanaa joiden täytyy tässä runossa esiintyä.Tämän runon voi sitten kehystää ja morsian voi sen sulhaselleen häissä esittää.

      Tässäpä esimerkkejä minulta.Morsiussaunasta tietoa löydät tarkemmin vielä jos haluat kun laitat googletat morsiussaunan.

    • japsu82

      Törmäsin tuommoiseen polttarileffaan, toimii kai pääkaupunkiseudulla tai e-suomen alueella.. ainakin tuleva sulho tykkäsi! www.polttarileffa.fi

      • Ruiskurusketus.fi

        http://www.ruiskurusketus.fi

        Tilatkaa ruiskuruskettajat paikan päälle ruskettamaan morsian tai koko polttariporukka. Ruskettaminen onnistuu missä tahansa ilmastoidussa tilassa ilman sotkua, esim. kylpyhuoneessa (hotellissa, jonkun kotona, mökillä jne). Ruiskurusketus kestää iholla 5-10 pvää. Kysy tarjous [email protected].


    • ?

      pienen budjetin... ??? ruiskurusketus ja sumopuvut... taitaa puhuu ökyset, iskän pussilla käyvät tai just ne jotka ei käsitä rahaa ollenkaan...

    • plöil

      joku tuttava hieroja/kaunesalan ihminen tulis laittamaa teit hienoks,tms.. :P

    • Polttarityttö

      Vaihtoehto A) Ensin pidetään "normaali" saunailta, jonka aikana päivänsankari juotetaan känniin (itsekin vedetään hirveet kaatonakit silmille), sitten se puetaan naisten vaatteisiin, sitten: A)vedetään sitä turpaan tai B)sidotaan katuvaloon, lauletaan pilkkalauluja ja vedetään sitä turpaan, sitten A) heitetään se jokeen A)tynnyrissä tai.B)ilman tynnyriä tai B)heitetään se A)junan alle tai B)auton alle. Jos toinen vaihtoehto ei riitä niin tehdään molemmat tai kaikki mallit putkeen. Sitten päivänsankari tungetaan auton suksiboksiin ja viedään kotiinsa, jossa hänet tungetaan koirankoppiin.
      B) Hankitaan talo täyteen viinaa, strippareita(naisia), huoria(naisia) ja bilettämisestä pitäviä muodollisesti päteviä naisia, ja annetaan tapahtumien rullata vapaasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2181
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2022
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      388
      1670
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      915
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe