Lähde nyt purjehtimaan Kroatian kirkkaisiin ja upeisiin vesiin. Mukaan mahtuu vielä pari-kolme seiloria taikka ihan 'seppo-perusteppoa'. Mukana on ammattikippari joka on myös purjehduskouluttaja, joten homma 'nou hätä'. Mukaan tarvitset vain itsesi ja vähän seikkailumieltä.
Lisätietoja, [email protected]
Lisätietoja, [email protected]
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tunnistin viestisi. Olet ilmeisesti Kroatiassa vetämässä purjehduksia? Arvaa oisko Raisiossa pari vapaaehtoista jos vaan ois aikaa. Hinnatkaan ei muistaakseni olleet muuta kuin edullisia?
Päästään itse oikeesti lähtemään vasta maanantaina 5.9 Superfastilla 15 mukavan Harrikkaukon kanssa kohti FaakerSeetä, siitä teidän naapurista. Taitaa siis kuukauden päästä olla tähän aikaan aamusta hieman ohkainen olo, hehhhhheeee.
Joo, mä se oon... :)
Ei olla ihan vielä Kroatiassa, vasta 3.9., elikkäs vähän aikaisemmin kuin te. JA sitten palataan KOLMEN viikon kuluttua :) Nyt on viimeiset Suomi-seiluut menossa, ja justiinsa oltiin yhtä peruskurssia vetämässä Hesassa kun alkoi puhaltamaan 25m/s tuuli. Meni sähkötkin MM-kisoista samalla, joten hauskaa merellä oli. Tai sitten ei.Onneksi on pelit ja pensselit kunnossa, sillä tuo alkaa olla jo peruskurssilaisille kova tuuli.
Ollaan meitin reissut pyritty pitämään kohtuuhinatisena kun on nuo kiinteät kulut haskassa. Enää seilaaminen ei ole rahasta kiinni, sillä viikko uudella veneellä Kroatiassa on halvempaa kuin viikko hotellissa. Paitsi en menisi hotelliin vaikka olis halvempikin, sillä valmiiksi pureksityt reissut vähän tympii, vaikka tuo 'maalomailukin' on alkanut kiinnostamaan. Ollaan niin paljon vietetty myös lomia merellä, että alkaa piisaamaan :) Seuraavat lomat on auto/asunto kombinaatiolla, kuten joskus jutelittinkin asiasta.
Mutta nyt taidan mennä ottamaan väähn unta, että taas jaksaa....
Palaillaan, Kari
Tere, millainen reittisuunnitelma teillä on ja millainen vene? Ja istä saa enemmän lisätietoa tästä matkasta?
Moro, lisätietoja saapi minulta osoitteesta [email protected]