Onko kokemuksia Firkon-merkkisistä vaunuista (mallit F4-F10), joita muu mm. Vaunula Seinäjoen kupeessa. Hinnat ovat kohdallaan, kaikki alle 400, mutta vaunut kuulostaisivat silti hyvin varustelluilta?! Tärkeänä pitäisin, että ois helposti kasattavat ja pieneen tilaan mahtuvat.
Firkon-vaunut?
anne3
3711
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ostimme esikoisellemme (laskettu aika 1.9) tuollaiset firkonit. Numeroa en muista, mutta sellaiset siniset yhdistelmät kuitenkin. Käytännössä emme vielä ole tietysti päässeet kokeilemaan, mutta olen silti tyytyväinen. Hinta-laatu suhde on todellakin kohdallaan.Ainoa huono puoli oli huonot valjaat rattaiksi muutettaessa,mutta vaikka ostaisi tulevaisuudessa rattaat vielä erikseenkin, ei yhteishintakaan hirvitä. Jos ei tietäisi, ei uskoisi niin halvoiksi vaunuiksi. Suosittelen=)
niissä valjaissa oli vikana? Aattelin, että katselin itsekin niitä vaunuja. Nouseeko niissä muuten selkänoja ihan pystyyn? Ettei jää sillain hiukan kallelleen?
valjaat, ei hyvät ainakaan vilkkaalle ja pienelle lapselle. Siellä oli kyllä toisenlainen malli jossa oli paremmat valjaat, mutta siinä oli myös erillinen kantokassi, joten valitsimme kantokopallisen valjaista huolimatta. On sitten talvella vauvalle enemmän tilaa. Kyllä selkänoja nousee ihan pystyyn.