Heippa!
Kukapa tietää,montako tuntia on eroa Suomen aikaan Ausseissa? Edessä ovat,sen tiedän.Olen menossa maahan marraskuussa,kun täällä on jo talviaika.Kiitti jo etukäteen!=)
Australian kellon aika?
10
24700
Vastaukset
- kii
Talla hetkella aikaero on 7 tuntia. Marraskuussa 9 tuntia. Ja ihan oikein, edella ollaan.
- aikavyöhykettä
joten riippuu missä päin Ausseja liikut
- J**
aikavyöhykettä kirjoitti:
joten riippuu missä päin Ausseja liikut
Matkustan Brisbaneen ja Sydneyyn......elikkäs..öö,mikähän mahtanee olla?
En osannut etsiä tuosta linkistä asiaa.
Kiva jos joku osaisi sanoa....marraskuu ja NSW:n osavaltio.=) - QLD:ssa ei
J** kirjoitti:
Matkustan Brisbaneen ja Sydneyyn......elikkäs..öö,mikähän mahtanee olla?
En osannut etsiä tuosta linkistä asiaa.
Kiva jos joku osaisi sanoa....marraskuu ja NSW:n osavaltio.=)Joten Sydney on silloin 9 tuntia edellä Suomea, Brisbane 8.
- J**
QLD:ssa ei kirjoitti:
Joten Sydney on silloin 9 tuntia edellä Suomea, Brisbane 8.
Varmaan maailman yksinkertaisin asia olisi tämä ollut tietää minunkin,mutta kun en vaan tiennyt,jotenka kiitos kun vastasit!=)
Hyvää jatkoa sulle!
- Ronja
...täällä Sydneyssä aikaero on suomeen nähden -7 tuntia. Sama aika oli myös Cairnsissa ja Brisbanessa viikko ja kaksi sitten. Kello on siis nyt, tätä kirjoittaessa 20.02.
Ayers Rockissa ja Alice Springsissä oli -6,5 tuntia. Ainakin reilu viikko sitten... =) - GG?
Tiedän, aika ero on 9 tuntia... tämä tulee harmi vain vähän myöhässä :(
Kuulostaako nimimerkki tutulta?
:D
T: Oletko GG? - Heidi98
Brisbanessa on aika edellä tällä hetkellä 8 tuntia ja Sydneyssä 9 tuntia. Tarkistin ajat täältä:
http://maailman.aika.googlepages.com - OZ
aikaerojen juju on siina, etta kaikki osavaltiot eivat kayta daylight savingsia, elikka siirra kelloja kesa/talvi-aikaan. SA, VIC, TAS, ACT & NSW ovat jo siirtyneet kesa-aikaan pari vkoa takaperin, WA, NT & QLD eivat siirra kelloja lainkaan. Edellamainitut ovat talla hetkella 9h edella Suomea (ei SA - 8h30min), muut 6-8h edella riippuen missa olet. Ja nama taas muuttuvat kun Eurooppa siirtyy talvi-aikaan.
Juuri talla hetkellahan pieni 'outous' on kun siirtyy Queenslandista lanteen South Australiaan ni kelloja siirretaan 30min eteenpain..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941753
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa3581169Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"
Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna181168- 941019
- 62823
Vanhemmalle naiselle
Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam35797Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani6734- 46706
En vaan ymmärrä
Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla42680Mitä saat naiselta mies kun
Otat ohjat? Saat feminiinistä pehmeyttä, lämpöä ja rauhaa. Kun nainen on tässä moodissa hän auttaa miestä lepäämään ja p113676