TURUN SILMÄLASER

Kokemuksia?

Onko kokemuksia Lasik-, PRK- tai Lasek-leikkauksista Turun Silmälaserissa (siis Pulssissa)?

Minna Sandberg-Lall ei tietääkseni tällä hetkellä tee leikkauksia, tiedättekö syytä tähän? Ja onko kokemuksia Sauli Forsmanista?

4

6502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • marsu

      Mol.fi-sivulla haetaan vastaanottohoitajaa Turun Silmäeksperteille -> S-L lienee perustamassa omaa yritystä...

      Olin hänen lasik-operaatiossaan puoli vuotta sitten ja kaikki meni aivan loistavasti. Turussa oli todella tarkkaa ja ammattitaitoista koko henkilökunnan toiminta. Ystäväni kävi toisessa kaupungissa, koska hinta oli melko paljon halvempi, mutta siellä oli vähän rahat pois -mentaliteetti. Leikkaavan lääkärin hän tapasi ensi kerran leikkaussalissa eli esitutkimuksen teki hoitaja, eikä mistään asioista sen kummemmin keskusteltu. Itse juttelin lähes tunnin S-L:n kanssa ennen leikkauspäätöstä, jolloin hän selvitti seikkaperäisesti kaikki riskit ja päätimme yhdessä tarkkuuden, mihin leikkauksella pyritään. Jälkitarkastuksia on Turussa enemmän kuin muualla, mutta koen sen hyvänä: ennemmin turha käynti kuin jotain hämminkiä, jota kukaan ei seuraa. Operaation jälkeen painotettiin useaan otteeseen, että AINA voi soittaa ja annettiin myös kotinumero! Näkö on aika tärkeä asia ja oli hienoa huomata, miten tarkasti ja asiantuntemuksella koko homma hoidettiin.

      • Kokemuksia?

        Kiitos ensinnäkin asiallisesta palautteesta!

        Minulle onkin se lääkärin ammattitaito ja leikkauksen laatu se tärkein, eikä niinkään hinta. Nyt vaan mietityttää se, että olen kuullut pelkkää positiivista palautetta Sandberg-Lallista ja olisin valmis menemään hänen leikattavakseen koska tahansa. Tästä Forsmanista en sen sijaan ole kuullut juurikaan mitään - kuinka kauan hän on mahtanut hoitaa näitä Lasik ym. operaatioita?

        Täytynee varmaan vielä odottaa ja ottaa selvää tästä Forsmanista. Milelenkiintoista tuo tieto tuosta uudesta yrityksestä, käsittääkseni Sandberg-Lall on kuitenkin edelleen Turun Silmälaserin toimitusjohtaja...

        Hieman mietityttää myös mennä ihan uuteen paikkaan, Pulssista kun on yleensä ollut hyviä kokemuksia...


    • Anonyymi

      Hänestä on valitettu ainakin paljon. Teettänyt monilla turhia ja kalliita tutkimuksia, esim. glaukoomaepäilyjä perusteetta.

      • Anonyymi

        On nyt julkista uutisissa.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      129
      14300
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      28
      5924
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5485
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      300
      4335
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      39
      4097
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      100
      3654
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      4
      3576
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      22
      3538
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      59
      2622
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      93
      1428
    Aihe