PKC:n irtisanomiset näkyvät asuntojen hinnassa

Kempeleellä vai?
1381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

esimerkki paikkakunnasta, jossa irtisanomiset/muuttotappio olisi oikeasti aiheuttaneet paikallisen rommauksen. Itse en tiedä yhtään.

Itse asuin 5 vuotta muuttotappiopaikkakunnalla ja tässä ajassa asuntoni arvo nousi n. 30%. (Ja olen nytkin asuntoa ostamassa näivettyvältä paikkakunnalta, josta on erittäin vaikea löytää sopivaa asuntoa kuumana käyvän kaupan takia)

Asuntoni myyneen välittäjää siteeraten. "Asuntokauppa on outoa puuhaa, johon ei tunnu vaikuttavan mitkään normaalit kaupanteon lainalaisuudet."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilastokeskus kirjoitti:

Kempeleellä vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu