Oon 19 vuotias vapaa kundi, ja kaiketi ihan hyvännäköinen kun huijaamatta moni ihan 13-vuotiaista yli 30wee-naisiin ja siltä väliltä, katsoo mua silmiin vienon hymyn kanssa kun kävelen kaupungilla.Välillä tiiän ihan kerjääväni sitä,laitan tiukan paidan ja hyvin istuvat farkut päälle (timmi peppu joo on)..Mut mä nautin siitä ettei saa olla kauaa rauhassa kun tulee joku taas spelaa silmäpeliä.
Mut se tilanne menee aina niin,että tää tyttö katsoo mua silmiin ja jää mun lähelle vaikka dösäpysäkillä.Se ei kuitenkaan tuu puhuu mulle vaan ikäänkuin "kutsuu" elekielellä mua lähestymään sitä..En kuitenkaan oo ikinä sitten mennyt puhumaan kellekkään näistä tytöistä ja sitten lopulta kun ne on antanu pari dösää mennä ohi ne lopulta lähtee pois ja kattoo vielä ikkunasta "haikeena" kun bussi poistuu paikalta mua. Pääsin just pois intistä,ja tuntuu et vihdoin voisin aloittaa kunnon parisuhteen..ELi lähinnä tytöt,neuvokaa miten tulisi toimia? Mennä juttelee vaan,mut mistä? Sanoa/tehdä mitä..? Kaikki neuvot tervetulleita
Mut se tilanne menee aina niin,että tää tyttö katsoo mua silmiin ja jää mun lähelle vaikka dösäpysäkillä.Se ei kuitenkaan tuu puhuu mulle vaan ikäänkuin "kutsuu" elekielellä mua lähestymään sitä..En kuitenkaan oo ikinä sitten mennyt puhumaan kellekkään näistä tytöistä ja sitten lopulta kun ne on antanu pari dösää mennä ohi ne lopulta lähtee pois ja kattoo vielä ikkunasta "haikeena" kun bussi poistuu paikalta mua. Pääsin just pois intistä,ja tuntuu et vihdoin voisin aloittaa kunnon parisuhteen..ELi lähinnä tytöt,neuvokaa miten tulisi toimia? Mennä juttelee vaan,mut mistä? Sanoa/tehdä mitä..? Kaikki neuvot tervetulleita
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nuorilta miehiltä on mennyt usko siihen, että mies metsästää ja nainen on saalis. Niin se vaan biologisesti on. Toimi ja ole mies!
Ei ihan noin. Kyllä jutun täytyy olla molemminpuolista. Eli jos toinen ei ilmaise kiinnostusta niin on parempi unohtaa koko juttu!
ihan rohkeasti vaan sanot jotain. sanot moi ja kysyt vaikka et mihis tyttö on menossa..jos vaikka olis sama suunta..eihän sitä tiedä..? tai jotai iha tavallisia asioita. no en mie osaa neuvoa,kyl sä jotain keksit :)
mut nykyää on ehkä vähän väärin ajatella et miehet on ne jotka metsästää naisia jotka on saaliita. kyl naistenki pitäis osata tehä alote..joskus.. mut onhan se mukavaa jos mukava poika tulee juttelee :)
meet vaan rohkeesti juttelee niille... kysyt vaan että mitäs kuuluu jne.. =)
On se mukavaa, että tulee joku vetävän näköinen puhumaan. Kuitenkin jos sieltä ei tulisikaan sellainen heti oltaisiin niin, että kelle "toi" oikein puhuu taikka mitä asiaa.
Saisi kyllä käyttääntyä asiallisemmin. Itse olen hoikka ja myös urheilullinen henkilö. Kuitenkin ulkonäöstäni en pidä. Vaikka on sanottu komeaksi silti en pidä.
Myös tullut toistakin kommenttia. Joten sanotaan näin, että hyvin moni haluaisi mennä puhumaan. Toisaalta hyvin moni pelkää, että miten toinen ajattelee. Sanotaan näin minulle on sama mitä muut ajattelevat minusta itseni mielestäni olen mitä olen.
Eli itselleni ainakin kelpaan sellaisena mitä olen. Joten pitäisikö sitten kaikille jotka näyttävät miltä näyttävät kauneus on katsojan silmissä. Kuitenkin onko fiksua jos joku tulee puhumaan kohdella "häntä kuin maailman kauheinta ihmistä".
Moni nuori potee sitä, että en kelpaa kenellekkään. Taikka kyselevät painostaan. Onkohan kivaa leikkiä niinkuin moni leikkii muitten tunteilla.
Itseriittoinen ainaki olet ! Pthyi.
Haluatko itsellesi lisää huomiota tälläisellä tekstillä. Saat varmasti sitä tarpeeksi omien sanojesi mukaan. Kuules moni saa samaa edes kokea vaikka toivoisi. Ja itse rehvastelet täällä siitä, että naiset katselevat sinua silmä pelillä. Täällä on paljon tärkeämpääkin asiaa kun joutavat asiat sinulla.
Ei millään pahalla, mutta ei hyvälläkään. Jos kerran olet niin naisten mies olevinaan. Miksi sitä täällä kerrot ja mitä luulet hyötyväsi. Onkohan sinulla noussut päähän sellaista mitä siellä pitäisi olla ollenkaan.
Moni toivosi olevan samassa tilassa kuin sinä olet. Mutta, minkä he sille voivat, että eivät näytä sellaiselta mitä toivoisivat taikka eivät huomaa omaa kauneuttaan.
Jokainen on kaunis katsojan silmistä taikka komea miten vain. Kuitenkin tuota samaa kun jatkaisit oikeassa elämässä saisit nopeasti viha miehiä jos sitä menisit muille rehvastelemaan.
Myös kun tunnut nauttivan tuosta sinusta saa nopeasti sellaisen käsityksen, että tuollaiselta on turha odoittaa mitään. Toisaalta rehvastele vielä jatkossa lisää jos omatuntoasi se kohentaa.
Sulla on paljon asiaa ja varmasti ajat tossa ikävaiheess aitsellesi tärkeitä aatteita ja arvoja oikein kahta kauheammalla sisulla,mutta please,älä käy moralisoimaan.
Eli, jos se ottaa noin pahasti päähän että uskallan olla rehellinen ja sanoa miten asiat on,niin en voi kuin ihmetellä miten huono itsetunto sulla on..Suomi on just tällänen mesta muutenkin,että jos tyyliin oot onnellinen ni älä vaan hymyile,muuten tulkitaan et retostelet/leveilet.Vai mitä nää on nää perinteiset "vaatimattomuus kaunistaa"-fraasit..Hitot,ulkomailla jengi ei ole onneksi tällästä nyrpistelevää toisilleen puhumatonta tuulihousukansaa,muuten menis hermot todella..Mut kiitti niille jotka vastas kysymykseen asiallisesti; eli näemmä ei muuta ku juttelee ihan mistä vaan pilke silmäkulmassa ;)
se nyt on ihan sama mitä meet tytölle/naiselle puhumaan... ne on kumminki niin siun lumoissa ettei muista yhtään mistä on puhuttu...;)
oma poikakaveri kysy koleen kertaan millasta musiikkia kuuntelen ja mikä oon horoskoopiltani, eikä silti onnistunu pilaamaan meijän ekatreffejä...
joten ei puheenaiheilla oo oikeen mitään väliä kuhan vaan muistaa olla oma ittesä...;)