Onko kenelläkään kokemuksia akupunktiosta lapsettomuuden hoidossa??? Olen kuullut että: "Mun kaverin kaveri kokeili ja tuli raskaaksi" ym juttuja mutta tässä aihe piirissä noi on niin yleisiä. Haluaisin siis kuulla jos joku itse on kokeillut ja kokemuksia siitä, niin hyviä kuni huonojakin.
Lapsettomuushoitona???
4
1097
Vastaukset
- Entinen Neitsyt
Hyvin tehoaa. Nyt on liuta lapsia. Kävin kolme kertaa ja heti tulin raskaaksi...!
- Tero.Inkeri
On. Taas täytyy muistaa, että lapsettomuuteen on useita syitä, joista jotkut on huomattavasti helpompi hoitaa kuin toiset. Jos syynä on esim. stressi, niin jokainen ymmärtää että hoito on helpompaa kuin lapsettomuuden aiheutuminen vaikkapa vaikeasta endometrioosista tai kasvaimista. Yleensä hoitoon tarvitaan kuuri. Tietenkin potilas on tarkistuttanut tilansa koululääketieteen keinoin ennen akupunktiota. Esimerkiksi rakenteellisten vikojen poissulkemiseksi.
- sadutar78
Itse olen juuri käynyt kaksi kertaa "piikillä" ja kuohunta munasarjoissa on selvästi havaittavissa ;) mun "piikittäjä" sanoi että aluksi tehdään viiden kerran hoito ja sitten katsotaan jatkoa.
itselläni on oikea munasarja tukossa kystien takia, ja siksi myös koululääketieteen hormonihoidot meneillään.
itse uskon näihin vaihtoehtolääketieteen TÄYDENNYShoitoihin, ja siksi otankin akupunktiota hormonaalisen hoidon TUEKSI!
vielä en osaa sanoa, onko piikit tehonneet raskaaksi tulemiseen, mutta energia selvästi liikkuu alavatsassa ;)
ja pääasiahan on, että itse uskoo ;) se ainakin edistää tehoa ;)
toivon totisesti että tämä täydennyshoito auttaa koululääketieteen keinoja, sillä on raskasta todeta joka kuu että ei oo tehoa!
mene rohkeasti vain akupunktioon!!!!! tai jos piikitys kammoksuttaa, ni vyöhyketerapiasta on myös apua! - Ninttu28
Olen käynyt lapsettomuushoidoissa 2,5 vuotta tämän vuoden toukokuulle. Työkaverini vei minut mukanaan akupunktioon ja YHDEN AINOAN kerran jälkeen olen nyt raskaana ja viikolla 12. Suosittelen! Itse olen neulakammoinen, mutta akupunktiossa käytettävät neulat ei tunnu lainkaan pahalta, ja minulla oli niitä korvassakin seitsemän kerrallaan...Aion mennä uudestaan. Siellä voi käydä myös raskaana ollessaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e2035958Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä492695- 1562252
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne411972Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161769- 821404
Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1621387Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241311Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https341262Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.109997