Lapsettomuushoitona???

Minä

Onko kenelläkään kokemuksia akupunktiosta lapsettomuuden hoidossa??? Olen kuullut että: "Mun kaverin kaveri kokeili ja tuli raskaaksi" ym juttuja mutta tässä aihe piirissä noi on niin yleisiä. Haluaisin siis kuulla jos joku itse on kokeillut ja kokemuksia siitä, niin hyviä kuni huonojakin.

4

1097

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Entinen Neitsyt

      Hyvin tehoaa. Nyt on liuta lapsia. Kävin kolme kertaa ja heti tulin raskaaksi...!

    • Tero.Inkeri

      On. Taas täytyy muistaa, että lapsettomuuteen on useita syitä, joista jotkut on huomattavasti helpompi hoitaa kuin toiset. Jos syynä on esim. stressi, niin jokainen ymmärtää että hoito on helpompaa kuin lapsettomuuden aiheutuminen vaikkapa vaikeasta endometrioosista tai kasvaimista. Yleensä hoitoon tarvitaan kuuri. Tietenkin potilas on tarkistuttanut tilansa koululääketieteen keinoin ennen akupunktiota. Esimerkiksi rakenteellisten vikojen poissulkemiseksi.

    • sadutar78

      Itse olen juuri käynyt kaksi kertaa "piikillä" ja kuohunta munasarjoissa on selvästi havaittavissa ;) mun "piikittäjä" sanoi että aluksi tehdään viiden kerran hoito ja sitten katsotaan jatkoa.

      itselläni on oikea munasarja tukossa kystien takia, ja siksi myös koululääketieteen hormonihoidot meneillään.

      itse uskon näihin vaihtoehtolääketieteen TÄYDENNYShoitoihin, ja siksi otankin akupunktiota hormonaalisen hoidon TUEKSI!

      vielä en osaa sanoa, onko piikit tehonneet raskaaksi tulemiseen, mutta energia selvästi liikkuu alavatsassa ;)

      ja pääasiahan on, että itse uskoo ;) se ainakin edistää tehoa ;)

      toivon totisesti että tämä täydennyshoito auttaa koululääketieteen keinoja, sillä on raskasta todeta joka kuu että ei oo tehoa!

      mene rohkeasti vain akupunktioon!!!!! tai jos piikitys kammoksuttaa, ni vyöhyketerapiasta on myös apua!

    • Ninttu28

      Olen käynyt lapsettomuushoidoissa 2,5 vuotta tämän vuoden toukokuulle. Työkaverini vei minut mukanaan akupunktioon ja YHDEN AINOAN kerran jälkeen olen nyt raskaana ja viikolla 12. Suosittelen! Itse olen neulakammoinen, mutta akupunktiossa käytettävät neulat ei tunnu lainkaan pahalta, ja minulla oli niitä korvassakin seitsemän kerrallaan...Aion mennä uudestaan. Siellä voi käydä myös raskaana ollessaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      203
      5958
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      49
      2695
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2252
    4. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      41
      1972
    5. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1769
    6. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      82
      1404
    7. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      162
      1387
    8. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1311
    9. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      34
      1262
    10. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      109
      997
    Aihe