ei ole tarkoitus yleistää, mutta: miksi niin moni nuorista lesboista näyttää/yrittää näyttää L-koodin Shanelta? jotenkin tuntuu, että joka toinen on risoissa farkuissa, nahkarannekkeissa, aurinkolaseissaan ja hapsottavissa mustissa hiuksissaan kulkeva Shane-kopio. käykääpä vaikka irkkikalleerioissa ym. katsomassa, kuinka monta samantyyppistä typyä löydätte! ottakaa kantaa, puolustakaa, kumotkaa mun mielipide.
i have spoken.
i have spoken.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Antaapa heidän etsiä itseään. En tiedä sarjasta juurikaan mitään, mutta eikös se Shane ole ihan vetävän näköinen tyttö? Mikäs siitä jos meidän pikku-lepakot haluaa näyttää syötäviltä ;o)
miten me osataan poimia noista klooneista ne herkkupalat? ;D
*peräänhuutaa aitoutta ja persoonallisuutta*
Makuja on monenlaisia ja minusta Shane on kaikkea muuta kuin syötävän näköinen. Laiha kuin heinäseiväs ja tukka muistuttaa lähinnä pesumoppia. Kasvoilla jatkuvasti tyhmä ilme. En todellakaan käsitä mikä tuollaisessa vetää. Puhumattakaan sitten siitä millainen tämän Shanen ihmisluonne on.
Oliskohan se tämän roolihenkilön asenne enemmänkin joka on tyttösille kolahtanut? Tiedän mitä haluan ja otan sen. Voi, voi, itelläni ku olis varmuutta askelissa edes hippusen tuosta Shanen varmuudesta/itsetunnosta/asenteesta...
Eiköhän me oltu näitä Shaneja ihan jo ennen tätä
sarjaa; tavalla tai toisella.
Kieltämättä yksi lesbouden sterotyyppi on Shane, risoine farkkuineen; Mutta yhtälailla näitä sterotyyppejä löytyy homoissa ja heteroissakin, ihmettelen vaan miksi se sua niin paljon risoo
ny on muodis muutenki rock pukeutuminen, en usko, että kaikki vetää semmoset kuteet niskaan, vaan sen takii, että shane pukeutuu niin. tää on ajan trendi tai yks niistä.
rock pukeutuminen on ajan trendi. en usko, että kaikki vetää semmoset kuteet niskaan iha vaan sen takii, että shane pukeutuu niin. se oli muotijuttu jo ennen l-koodia. =)
Tais osua arkaan paikkaan.. :D
Minusta kyseinen Shane roolissaan on varsin luotaantyöntävä ilmestys, erityisesti yleisen habituksensa vuoksi. Veltto, epäluotettava, keskenkasvuinen, mutiseva ja muutenkin sen tyyppinen tyttönen, että ei kiinnostaisi millään tavalla. Yäk. Mutta minähän en olekaan teini, en iältäni enkä luonteeltani. Sallittakoon se niille, jotka ovat.
Mutta muuten ihana.
...tuon pukeutumiskopioinnin lisäksi muotia myös ko. roolihenkilön luonteenpiirteet?
Joo mm. nuoret haksahtaa tuommoisiin, että pitää näyttää lesbolta tietyllä tavalla. Itse olen varttuneempi ja itseni näköinen femmelesbo.=)
muistaa että shane ei oo todellinen :D mulle kelpais katherine moennig. ihana. sexy.
..ehkä kolahda mut Katherine on kyllä ihan tajuttoman hyvännäkönen. Vilkaskaa tää:
http://www.wwwonline.cz/lword/galerie/kate/10.jpg
Olen aivan samaa mieltä. Musta on kamalaa kun ihmisten tarvitsee matkia jotain helkilöitö telkkarista. Itse olen poikamainen lesbotyttö jolla on aivan omanlainen tyylini :)