Keitä nuo Hells Angels :sit ovat? Ja mikä niiden "tarkotus" on?
voisko joku valaista mua
Elleanor
92988
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
...Hyvää päivää.....!
Ne haluaa olla kovia kundeja, mutta eivät pysty mihinkään muuhun kuin "olemaan" sitä mukamas. Nimiäkin tiedän, mutta ei ole oikea foorumi puhua niistä asioista. Voisivat vaikka ruveta tekemään töitä kun ei muuten tunnu menevän kovin lujaa. (o=
Siis on, mitä on lujaa ? Näyttää muille ihmisille, että: minulla on rahaa, minulla on ammatti, minulla on moottoripyörä jonka olen itse ostanut ja rakentanut mieleisekseni. Voin ajella sillä silloin kun haluan. Voin näyttää siltä kuin haluan, ammatti ja työpaikka sitä ei estä. Olen isänmaallinen, puolustan Suomea ja suomalaisuutta.
... johon voi liittyä muutaman kokelasvuoden jälkeen ja sillä on pitkä historia, kun pojat ajoivat jenkeissä toisen maailmansodan jälkeen pyörillään vuorta ylös, töitä ei ollut, mutta pyörä oli ja isänmaallisuutta. Piti näyttää tytöille kuka oli paras ja nopein...
Tarkoitus on moottoripyöräkerho, niitä on tässäkin kylässä useita.
Onko kukaan huomannut että heistä olisi ollut minkäänlaista haittaa, tai että olisivat aiheuttaneet häiriöitä täällä? Itse en ole huomannut mitään.
Rakennelkoot vaan pyöriään rauhassa. Antaa Helsingin osaston hoitaa rettelöinnit. Tosin eivät hekään ole vissiin vuosiin olleet otsikoissa.
taitaa olla hellsbellsit ainakin tätä nykyä kylän siistein ja rauhallisin HD-porukka. Arvostan heitä huomattavasti enemmän kuin erästä Suomen vanhinpana HD-klubina itseään mainostavaa kerhoa, jossa jäsenistö on pääsääntöisesti juoppoa tai muuten psyykenhäiriöisiä naisten hakkaajia.
LUULEN NÄIN:
Siinä porukassa kuule pyörien rakentelemisella on hyvin pieni osuus.
Miten sen nyt sanoisi..ööh..ehkä luokittelisin heidän ennemmin "kauppiaiksi", kuin pyörien rakentelijoiksi.
Sitten tietysti järjestetään tatuointitapahtumia ja pyöränäyttelyitä, jotta julkisivu pysyisi mahdollisimman puhtaana.
En ihmettelisi, vaikka he rupeisivat järjestämään myös lasten tapahtumia, joissa olisi poniratsastusta, ongintaa ja jäätelöä, sillä kaikki näyttää menevän ihmisille läpi.
Oikeasti taustalla tapahtuu koko ajan jotain aivan muuta.
HE on kansainvälinen järjestö, joka myös rikollisjärjestöksi useissa maissa, kuten Suomessakin, luokitellaan.
Ei sieltä kerhohierarkian yläpäästä varmasti kehoiteta pyöriä rakentelemaan, vaan ihan on toinen sävy niissä "kehoituksissa".
Ja useissa muissakin kaupungeissa, kuten myös LPR:ssa, ovat nämä moottoriurheilusta kiinnostunee nuoret herrasmiehet pistäneet pystyyn yrityksen, jonka julkikuva on puhdas, ja taas ihmiset ajattelevat:"Kyllä nämä ovat rehellisiä yrittäjiä kaikki, hyvä pojat!"
Mutta ei liikuta minua enempää, jatkakaa.
*** puhuu asiaa! on se nii vaikeeta niillä rasisteilla ketkä on olevinnaa kovinkin, ei erota hyvää pahasta
Sivarihipin piipitys ja 2000-luvun suvaitsevaisuuspaska haiskahtaa taas voimakkaasti sieltä hashispöllyjen keskeltä!