Miten pärjää Tukholmassa Visa Electronilla? Käykö useimmissa paikoissa maksuvälineenä? Löytyykö automaatteja, joista saa nostaa?
Visa Electron
5
816
Vastaukset
- ainakin
tomaatteja mistä nostaa, visa kyltti tai tarra näkyvissä niin homma ok!!
- Marsu
En tiedä, kuinka paljon automatteja löytyy, joista voi nostaa Visa Electronilla, mutta luulisin, että sillä pärjää. Joiltakin nettisivuilta voi löytyä ainakin tietoa, mistä kaupoista voi ostaa kortilla.
Tämä nimittäin ei veloita sinulta mitään, ainakin pankissa minulle kerrottiin niin. Automaatista nostaminen taas veloittaa sinua joka nostolta 2 euroa. Lisäksi nostosummasta otetaan vielä 2,5 %. Eli 100 euron nostosta menee se 4,5 euroa.
- visalainen
Joo kyllä pärjäät hyvin, se kelpaa monissa kaupoissa ja lähes kaikista automaateista saat nostettua rahaa!
- vastauksista
Hyvä tietää. On helpompi lähettää "lapsi" maailmalle kortin kuin setelitukon kanssa.
- matkaaja myös
Jos sulla on Nordean kortti, voit nostaa käteistä ilman lisäveloitusta em. pankin automaateista kaikissa Pohjoismaissa. Tarkistin just ku oon itekin menossa Tukholmaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421584
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083