Kravaatin solmio

Tuskin niinkään kuuluu tänne, mutta kertositteko joku, miten tehdään kravaattiin solmu? En löydä mistään ohjeita.
33008
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Kertoisitko että onnistuiko tällä ohjeella. Vaikeinta lienee solmun oikalle kohdalle saaminen.
    Solmio ei saa olla housujen päällä eikä myöskään liianlyhyt. Käsitykseni mukaan juuri housun kauluksen yläreunaan saakka.

    Pokani harjoitteli tällä ohjeella.

    Äänestä

  • animaatio kirjoitti:

    Kertoisitko että onnistuiko tällä ohjeella. Vaikeinta lienee solmun oikalle kohdalle saaminen.
    Solmio ei saa olla housujen päällä eikä myöskään liianlyhyt. Käsitykseni mukaan juuri housun kauluksen yläreunaan saakka.

    Pokani harjoitteli tällä ohjeella.

    todella helppoa ja nopea oppista 3 tyyliä ainakin löysin

    http://pikaopas.net/content/view/467/38/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimetön kirjoitti:

Tuskin niinkään kuuluu tänne, mutta kertositteko joku, miten tehdään kravaattiin solmu? En löydä mistään ohjeita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu