Hiiren rulla

Kyseessä on microsoftin uusi langaton hiiri. Ongelma on se kun rullaa pyörittää niin sivu siirtyy oikeaan suuntaan mutta sivu hyppää aina vähän takaisin päin. Rasittavaa kun sivu on alussa ja yrität vaikka pyörittää sitä lisää alkuun päin (ylöspäin) niin se sivu hyppii kuin pupujussi. Millä tästä pääsen eroon? Näppihäiriöstä ei ole kysymys!
31423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ohjauspaneeli.. hiiri.. kiekko niin sieltä saat säädettyä tai jos sillä hiirellä on oma pikakuvake työ pöydällä niin siitä.

Äänestä
  • Elikkä kun sivu on ylhäällä ja pyöritän kiekosta yhden napsauksen kerrallaan hiiren kiekkoa ylöspäin niin joka toisella kerralla se kuva hyppää alaspäin ja seuraavalla kerralla taas ylöspäin vaikka suunta on aina sama. Kuvan pitäisi pysyä paikallaan kun se on ylhäällä ja vieritetään lisää ylöspäin. Tuo mainitsemasi ohje ei suoranaisesti auttanut ongelmaani (oli minulta huonosti selostettu) mutta kiitos kuitenkin

    Äänestä

Oletko asentanut ajurit?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyppii kirjoitti:

Kyseessä on microsoftin uusi langaton hiiri. Ongelma on se kun rullaa pyörittää niin sivu siirtyy oikeaan suuntaan mutta sivu hyppää aina vähän takaisin päin. Rasittavaa kun sivu on alussa ja yrität vaikka pyörittää sitä lisää alkuun päin (ylöspäin) niin se sivu hyppii kuin pupujussi. Millä tästä pääsen eroon? Näppihäiriöstä ei ole kysymys!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu