primeran

Farmari primerasta kuuluu n.2000 kieroksen kohdalla jostain auton alta renoiva ääni ,niinkuin pakoputken suojapelti parahtais mutta se ei ainakaan tuota ääntä aiheuta,kuuluu kiihdyttäessä vähän niinkuin pakoputkesta olis sisuskalut irti.Onko jollain tietoa mistä tuo ääni mahtais kuulua eli onko jollain vastaavanlaista ääni propleemaa ollut
4935
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...katalysaattorista sisuskalut irronneet, siis kertomuksesi mukaan epäilen! Kannattaa viedä jollekkin ammattilaiselle näytille, kyllä se ainakin
osaa sanoa onko se kat. vai joku muu!!!

ps: kattihan PITÄÄ olla kunnossa!!!

Äänestä

ääni kuulunut uudesta lähtien....Se ääni kuuluu muuten myös paikallaan kaasutettaessa 2000 kieroksen kohdalla,joku resonoi niinkuin peltinen ääni.Onko muillakin samanlainen ääni,kokeilkaapa

Äänestä

Pellit siellä rämisee. Itellä -99 farkku. Ei ole vaan löytynyt vielä patenttia millä räminä loppuisi. Pitää varmaan repiä koko pellit pois.

Äänestä
  • Etuputken ympärillä on suoja, jonka kiinnitysklemmareita ei saa tarpeeksi kireälle. Laitoin pari ylimääräistä klemmaria, ja jo loppui räminä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


särö ääni kirjoitti:

Farmari primerasta kuuluu n.2000 kieroksen kohdalla jostain auton alta renoiva ääni ,niinkuin pakoputken suojapelti parahtais mutta se ei ainakaan tuota ääntä aiheuta,kuuluu kiihdyttäessä vähän niinkuin pakoputkesta olis sisuskalut irti.Onko jollain tietoa mistä tuo ääni mahtais kuulua eli onko jollain vastaavanlaista ääni propleemaa ollut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu