Mitä mieltä olette nimestä Pyry Petteri? Olemme ajatelleet antaa sen nimeksi esikoisellemme. Meidän mielestä nimi on kiva ja ajattelin kysyä mitä mieltä te olette siitä =)
Hyvää kesänloppua kaikille =)
Hyvää kesänloppua kaikille =)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pyry ei ihmisen nimeksi soviksi,kauniisti sanottuna...mieti vähän kauemmin,niin ymmärrät.
sitten kalenterissa???
Hmm...onhan se sillain kaunis nimi mutta mulla tulee siitä mieleen mieheni veljen samojedinkoira,sen nimi on pyry... =)
...mutta kuulostaa joulupukin ajopeliltä...kuten edellinen kirjoittaja sanoi: mietis nyt kerran vielä!
Vaikka nimi on TEISTÄ kiva, niin miten luulette poikanne arvostavan sitä sitten vanhemmalla iällä?
Itse en pahemmin välitä Pyrystä enkä Petteristä, mutta tämähän on vain MINUN mielipiteeni...
Kiva nimi, ainakin se Pyry :]
Pyry Rasmus, Pyry Eevert, Pyry Elmeri, Pyry Verneri..
Luonnostahan on vaikka kuinka monen nimi juontanut juurensa..Pilvi, Säde, Sade, Lumi, Vesa, Terho, Touko, Varpu, Vanamo, Päivä, Ilta, Aamu, Helmi, Ruusu, Taimi, jne.
Tunnen aika monta Pyryä.Minusta nimi on reipas ja kiva. Koska valitsitte nimen ,joka löytyy suomalaisesta kalenterista on pojallanne mahdollisuus juhlia omaa nimipäivää 1. marraskuuta.Tätä mahdollisuutta ei ole kaikilla lapsilla,koska nykyään annetaan paljon itse keksittyjä tai muuten erikoisia nimiä.Petteri sopii toiseksi nimeksi hyvin.
Tuo on jo sellainen nimi, mitä en missään nimessä antaisi omalle lapselleni. Pyry Pettereitä on tässä maassa jo niin monta, että ei enää.
Nimissä sinällään ei ole mitään vikaa. Molemmat on hyviä.
!!!!
Ihan hyvä nimi,parempi ainakin kuin Tuisku