Editoin kotivideoita Pinnacle Studio 9 Plus -ohjelmalla. Aiempi versio (Studio 8) tuli myyntiin keskeneräisenä ja vasta versio 8.5 oli toimiva. Sama ongelma Studio 9:n kanssa: ensimmäinen versio oli onneton, eli kaatuili jatkuvasti. Nyt siitä on olemassa jo versio 9.4. Se ei enää kaatuile, mutta jumiutuu toistuvasti renderöintivaiheessa. Onko muilla kokemusta siitä, että Pinnacle laskee myyntiin keskeneräiset ja puutteelliset ohjelmat. Olen aikonut vaihtaa editointiohjelman. Aikoinaan käytin Uleadin kokeiluversiota, jonka kanssa ei ollut ainoatakaan ongelmaa. Voisiko joku suositella Pinnaclea vakaampaa editointiohjelmaa harrastajalle!
Pinnacle ottaa päähän
Mitä tilalle?
61277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Esimerkiksi tämä:
http://www.digivideo.fi/content/index.php?option=com_content&task=view&id=68&Itemid=43
ehdokas. Voit testata ilmatteeksi 30 päivää.
http://www.sonymediasoftware.com/Products/ShowProduct.asp?PID=983&keycode=6135-3000
Tässä olis käyttöohjeet videolla.
http://www.digivideo.fi/content/index.php?option=com_content&task=view&id=3481&Itemid=43
Tuli vaan mieleen kun olen harkinnut editointi ohjelman ostoa, ET PYSTYYKÖ NÄISSÄ TUOMAAN MP3 ÄÄNIRAITOJA JA MUUTTAMAAN NE ESIM JOKSIKIN MUKSI.
Voit hyvin editoida mp3 ääntä ja waweja vaikka samaan pakettiin. Tallennus ja video dvd:lle. Ei mitään onkelmaa ainakaan Uleadin media studio ohjelmalla .
Teinkö virheen ostaessani pinnacle 9 SE-version?
Nyt kun oo lukenu täältä muiden mielipiteitä ja kokemuksia, sehän tuntuu olevan aivan *aska?
Eka ongelma tuli vastaan, kun yritin saada sitä pöytäkoneelleni ja se jumittu samassa Hollywood-kohdassa kolme kertaa. Kannettavaan se meni kerta laakista?
Mitä mä teen väärin, vai teinkö väärin jo ostaessani tän ohjelman?
ISO kiitos etukäteen vastauksista!!!