Homotutkimusta

Mitä näistä vaihtoehdoista mielestäsi tulisi tutkia:

1- miksi homomiehet käyttäytyvät naisellisesti
2- miksi homomiesten oletetaan käyttäytyvän naisellisesti
3- miksi, jos homo käyttäytyy naisellisesti, se on heteroiden mielestä ärsyttävää - miksi naisellinen on väärää/kamalaa/pahaa/naurettavaa

Niin, mikä siis on totuus tästä asiasta?
3363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

1. miksi en käyttäydy naisellisesti vaikka olen homo? Miksi kaikki naisellisesti käyttäytyvät miehet ei ole homoja?
2. Siksi että tälläisiä tavallisia hinttejä ei kukaan edes tajua homoksi epäillä.
3. Siksi että miehet ei pidä naismaisesta käyttäytymisestä, mutta sietää sitä naisilta koska muuten ei saa pildee yms. Yleisesti ottaen naisista ns. hyvät jätkät ovat enemmän miesten mieleen. Tai ennemminkin, miehethän viihtyvät paremmin miesporukassa. Paitsi homot.

Äänestä

Vastaus mieshomouden ja naisellisuuden korrelaatioon on hyvin yksinkertainen: jos poika kasvaa naisten kanssa ilman emotionaalisesti läheistä miehen samaistusmallia, on seurauksena naisellinen homomies. Tämä ei ole arvotusasia eikä asenneskeidaa, evoluution sanelema lapsuuden laki vain...

Äänestä

miksi ihmisillä on yleensäkkään mistään asiasta/ilmiöstä/ominaisuudesta tms. jonkinlainen ennekkokäsitys...ehkä kyse on vain opitun asian tulkinnan opettamisen oppimisesta...ehkä ?!?
Itse en osaa mieltää välttämättä homoseksuaalista-poikaa miksikään luonnonoikuksi...sillä eihän "luonto" moista olisi mahdollisesti "sallinut",ellei se olisi luonnollista ?!? Outoa on,että jotkut vain mieltävät homoseksuaalisuuden jotenkin sairaaksi ja perverssiksi...noo,se tosin lienee vain ristillisen kasvatuksen ja tietämättömyyden tulosta,ei muuta...ehkä ?!?
Itse ehkä...hmmm...kaipaisin asian tarkempaa tutkimista...noin,köh niinkuin "tutkimusmielessä" ?!?
Jos jotakuta kiinostaa asia,niin s-postini on:
[email protected]
p.s. häiriköt ajan pärrälläni lätyksi...nam,lättyjä vattuhillolla...pitääkin mennä kokkailemaan ;^D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelikko kirjoitti:

Mitä näistä vaihtoehdoista mielestäsi tulisi tutkia:

1- miksi homomiehet käyttäytyvät naisellisesti
2- miksi homomiesten oletetaan käyttäytyvän naisellisesti
3- miksi, jos homo käyttäytyy naisellisesti, se on heteroiden mielestä ärsyttävää - miksi naisellinen on väärää/kamalaa/pahaa/naurettavaa

Niin, mikä siis on totuus tästä asiasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu