40+ on tunkio

Chattielämäni loppui nyt! Huuli pyöreänä olen seurannut 40 :n juttuja sillä en tiennyt että niin hölmöjä ihmisiä kuin siellä on olemassakaan.
Ehkä tyhmyys todellakin tiivistyy joukossa ja on siis parempi siirtyä joukosta pois. Varsinainen kauhukabinetti!
7733
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kuuluu, että siellä tulee helposti aloittaneeksi juttelun ihmistyypin kanssa, jonka normaalielämässä kiertäisi kilometrin päästä. Tästä(kään) syystä en sättäile.

Toisaalta kokemuksesi herättävät myös sairasta uteliaisuutta; jos joskus vaikka olisi aikaa niin...

Äänestä
  • eikun sättäilemään vain Repe! Tähän aikoihin vuodesta minäkin aloitin vuosi sitten. Kohtasin..wau..ihanan ihmisen ja olemme pitäneet yhteyttä säännöllisesti kohta vuoden ajan.
    Lykkyä tykö!

    Äänestä

  • neppari kirjoitti:

    eikun sättäilemään vain Repe! Tähän aikoihin vuodesta minäkin aloitin vuosi sitten. Kohtasin..wau..ihanan ihmisen ja olemme pitäneet yhteyttä säännöllisesti kohta vuoden ajan.
    Lykkyä tykö!

    KIITTI VAAN

    Äänestä

No kyllä oon joskus tullu samoihin ajatuksiin sun kanssa että se on mielipuolten kohtauspaikka. Mutta kyllä siellä ainakin kerran päivässä tapaa mukavan ihmisen jonka kanssa on mukava rupatella ja se kai olis tarkoitus ensisijassa. Kestän sen yhden reilun takia ne kymmenet typerykset.

Äänestä

tuu city.fi nurkkapöytään-siellä on kivaa porukkaa ja älykästäkin keskustelua ; )) welcome!!!

Äänestä

Oi niitä ihania aikoja, kun chatissa vielä meni miellyttävällä tavalla kovaa aidosti ihanien ihmisten kera. Viime aikoina ihmettelin minäkin huuli pyöreenä näennäistä teeskenneltyä ilmapiiriä, panettelua, tyhmyyttä ja "kauhukabinettia". Minullakin tuli lasi täyteen, ylikin.

Onneksi tajusin takavasemmalle väistyä ajoissa.


En enää näillä ilmoilla tosiaankaan istu chattaamassa, oikeasti ihan käy sääliksi sitä porukkaa, joka helleiltoinakin istuu koneidensa ääressä jauhamassa puppua.

Käykää rakkaan kanssachattaajat katsomassa välillä oikeatakin elämää ;-)

Käykää terasseilla, jutelkaa livenä naapuripöydässä istuvien kanssa.

Äänestä

Ennen siellä oli todellakin mukavia ihmisiä,
oli mukava jutella,
mutta nyt sen näyttää valloittaneen,
eläämäänsä turhautuneet, pois potkitut,
häviäjät,
ja nuo sairaalahenkilökunta, jotka
säälimättä ja ilman minkäänlaista omaatuntoa
varastavat meiltä jotka heidän
palkkamme maksamme,
istuvat vaan työaikanaan chatissa,
jättävät työnsä tekemättä, levittävät
peräänsä, ja voivottelevat työn paljoutta!
Istuvat chatissa ja haukkuvat muita,
ovat olevinaan niin nokkelia että ......!

On niitä muitakin chatteja!

Onneksi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Entinen kirjoitti:

Chattielämäni loppui nyt! Huuli pyöreänä olen seurannut 40 :n juttuja sillä en tiennyt että niin hölmöjä ihmisiä kuin siellä on olemassakaan.
Ehkä tyhmyys todellakin tiivistyy joukossa ja on siis parempi siirtyä joukosta pois. Varsinainen kauhukabinetti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu