Ovulaatiosta

Onko teillä muilla lasta yrittävillä ollut ovulaatioajan jälkeen heti seuraavana päivänä vihlontaa toisella puolella munasarjoissa? Ihmettelen vaan kuuluuko asiaan!
3762
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itselläni oletetun ovulaation aikaan vihlaisee ja kivistää toiselta puolelta ja sitten särkee alavatsaa.

Äänestä

Viikko ennen ovista ja ovulaation jälkeen muutaman päivän.

Äänestä

Mulla päivän tai kaksi alamaha/ toinen puoli alamahasta kipeänä, vähän kuin kuukautiskipuja ovulaation aikaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelijä kirjoitti:

Onko teillä muilla lasta yrittävillä ollut ovulaatioajan jälkeen heti seuraavana päivänä vihlontaa toisella puolella munasarjoissa? Ihmettelen vaan kuuluuko asiaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu