Treffi-muistutus

Jos nyt joku niistä palstan treffeistä kiinnostunut ei olisi ollut paikalla ja palstaa lukemassa, niin ole hyvä ja kurkista edelliselle sivulle. Sieltä saat informaatiota asiasta.
(ilmoitus)
8572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

On mukaan lähdössä?

Äänestä
  • Sain ketjusta sen käsityksen, että 5 on sanonut tulevansa. Saa nähdä, vain itsestäni olen varma että tulen.

    Äänestä

  • Lenyejk kirjoitti:

    Sain ketjusta sen käsityksen, että 5 on sanonut tulevansa. Saa nähdä, vain itsestäni olen varma että tulen.

    Miten kauan seisot siellä A4 lapun kanssa ja miten aloitat seisomisen.
    Hyttiin meno voi sujua nopsaan tai hitaammin.
    Olisiko aika hyvä ilmoittaa,jos/kun joku haluaa tutustua,olisi paremmin mahdollista saada yhteys.

    Katselen Pärnystä tulon jälkeen ,onko katsottu aiheelliseksi laittaa kello aikoja.(nyt vähän jännää)

    Äänestä

  • old_profile_16083 kirjoitti:

    Miten kauan seisot siellä A4 lapun kanssa ja miten aloitat seisomisen.
    Hyttiin meno voi sujua nopsaan tai hitaammin.
    Olisiko aika hyvä ilmoittaa,jos/kun joku haluaa tutustua,olisi paremmin mahdollista saada yhteys.

    Katselen Pärnystä tulon jälkeen ,onko katsottu aiheelliseksi laittaa kello aikoja.(nyt vähän jännää)

    En ala muuttelemaan systeemejä, ettei tule sekaannusta. Olen itse yleensä nopea, joten olen siellä sovitussa paikassa ajoissa. Ja koska en itse aio illalla aterioida, viivyn siinä tarpeeksi kauan jotta kaikki ehtivät siihen. Sovitaan siinä sitten mihin mennään ja mihin aikaan, jotta saadaan jutella. Osa varmaan menee ensin syömään. Itse ajattelin syödä seuraavana päivänä, koska menomatkalla klo on jo niin paljon.

    Äänestä

Katselin päivyriäni, yhteensattumien vuoksi en voi osallistua varmaankin mielenkiintoiselle ja muistorikkaalle risteilylle.
Toivottavasti sää on suosiollinen.
Rattoisaa ja antoisaa risteilyä.

Äänestä
  • Kyllä meillä on pienelläkin porukalla hauskaa uskoisin. Ruuneperi vamaan laulaa karaokea ja tanssittaa meitä ladyja.

    Äänestä

polveni äityi niin hipsatin kipeäksi,tai ei oikeastaan koko polvi,vaan jänteet polvitaipeessa.
Olin ajatellut,nyt sitä saan tanssia,kun Ruuneperi on tunnustautunut tanssin ystäväksi.

Ainoa toivoni on ,lähden nyt sunnuntaina Pärnyyn,ja siellä saamme lääkärin tarkastuksen,jospa apua löytyisi.

Tälläsen harmin lykkäsi,täytynee katsella,kun toiset tanssaavat jajospa joku aina välillä seuraa pitäisi.

Äänestä

Laivamatkalla ei väliä jos sataa, mutta olisi kiva jos ei kovin tuulisi. Pysyis paremmin tolpillansa ja ruoat mahassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leny kirjoitti:

Jos nyt joku niistä palstan treffeistä kiinnostunut ei olisi ollut paikalla ja palstaa lukemassa, niin ole hyvä ja kurkista edelliselle sivulle. Sieltä saat informaatiota asiasta.
(ilmoitus)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu