Buell

buell next..?

Millasia kokemuksia Buell:sta? Onko kestävä, millanen on isompi kokoisen ajaa jne? Jos vaihtais H-D:n Buelliin...

4

3638

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      Nettimoto.com :ssa koeajoivat buellin ykköstykin ja ei ollut tekstin perusteella äijä pysyä nahoissaan.Pääasiassa sai kehuja.Myös lehdissä saanu kehuja noi buellit.

    • KVH

      Loistava vehje. Vaihdoin Evon keväällä XB12S:ään, eikä ole katumusta pukannut. Eiköhän tuo sovi isommallekin hepulle...

    • Piparinen

      Olin tuossa kuukausi sitten vielä kahden XB12R:n omistaja kunnes vaihdoin toisen Ducatiin.

      Siis Buellhan on erinomainen räppäyspyörä. Itse ajan kyseisellä kapistuksella myös varttimailia. No, H-D ja Buell on kuitenkin täysin eriasia, joten kannattaa varmaan käydä koeajamassa bölliä ajatuksen kanssa.

      Mutta kuten jokainen amerikkalaisen laadun tuntee, niin onhan noissa Buelleissakin ollut vikoja...toisesta hajosi tänä kesänä vaihteisto ja kytkinvaijereita ja -levyjä on mennyt vaihtoon tämän tästä :D voipi tietty tuolla kiihdytysajollakin olla jotain tekemistä asian kanssa ;) No, oli miten oli, suosittelen lämpimästi. Harvassa pyörässä on noin paljon munaa.

    • Ipe

      Olen ajanut nyt kahtena vuonna yhteensä noin 8000 km:ä ysillä. Tehoa, vääntöä ja ketteryyttä löytyy. Ei pahoja kokemuksia, tietokoneboksi vaihdettiin takuuna.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      81
      4462
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      116
      4142
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      169
      3181
    4. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2557
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      22
      2508
    6. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      68
      2429
    7. 162
      2407
    8. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      57
      2304
    9. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      42
      2117
    10. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      52
      2042
    Aihe