Buell

Millasia kokemuksia Buell:sta? Onko kestävä, millanen on isompi kokoisen ajaa jne? Jos vaihtais H-D:n Buelliin...
43697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nettimoto.com :ssa koeajoivat buellin ykköstykin ja ei ollut tekstin perusteella äijä pysyä nahoissaan.Pääasiassa sai kehuja.Myös lehdissä saanu kehuja noi buellit.

Äänestä

Loistava vehje. Vaihdoin Evon keväällä XB12S:ään, eikä ole katumusta pukannut. Eiköhän tuo sovi isommallekin hepulle...

Äänestä

Olin tuossa kuukausi sitten vielä kahden XB12R:n omistaja kunnes vaihdoin toisen Ducatiin.

Siis Buellhan on erinomainen räppäyspyörä. Itse ajan kyseisellä kapistuksella myös varttimailia. No, H-D ja Buell on kuitenkin täysin eriasia, joten kannattaa varmaan käydä koeajamassa bölliä ajatuksen kanssa.

Mutta kuten jokainen amerikkalaisen laadun tuntee, niin onhan noissa Buelleissakin ollut vikoja...toisesta hajosi tänä kesänä vaihteisto ja kytkinvaijereita ja -levyjä on mennyt vaihtoon tämän tästä :D voipi tietty tuolla kiihdytysajollakin olla jotain tekemistä asian kanssa ;) No, oli miten oli, suosittelen lämpimästi. Harvassa pyörässä on noin paljon munaa.

Äänestä

Olen ajanut nyt kahtena vuonna yhteensä noin 8000 km:ä ysillä. Tehoa, vääntöä ja ketteryyttä löytyy. Ei pahoja kokemuksia, tietokoneboksi vaihdettiin takuuna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


buell next..? kirjoitti:

Millasia kokemuksia Buell:sta? Onko kestävä, millanen on isompi kokoisen ajaa jne? Jos vaihtais H-D:n Buelliin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu