Mistähän sitä saisi ostaa vanhoja peiliovia?Paikallisesta kierrätyskeskuksesta ei ollut apua ja Billnäsissäkään ei ovia ole, kaikkea muuta kyllä löytyy. Onko kukaan teettänyt puusepällä tms. onkohan kovinkin tyyristä??
Vanhoja peili-ovia kaivataan
Kaaleppi
83072
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
-36 rakennetusta talosta 5-peiliset ovet karmeineen. Laita joku yhteystieto, jos kiinnostaa.
Tuolla aiemmassa keskustelussa oli tällainen linkki, kysäisepä sieltäkin: http://www.metsankylannavetta.fi/
http://www.varaosapankki.org/
sivuilla myydään osiossa muutama peiliovi "esimerkkinä" ja paikanpäältä löytyy paljon lisää ovia myytävänä. Kaikki taitavat tarvita enemmän tai vähemmän kunnostusta (maalausta yms.).
www.huuto.net oon joskus nähnyt myytävänä peiliovia.
...saa ainakin rakennustorilta. Hyvä paikka, upeita ovia ja ikkunoita. http://www.tampereenrakennustori.fi/
Hei
Minulta löytyy v 1927 rakennetusta talosta 3 peiliovea. Kaksi normaalikokoista ja yksi hieman pienempi. Kaikki ovat ilman karmeja.
Ota yhteyttä jos vielä tarvitset, niin saat tarkempia tietoja.
Sussi 0407290857
Moi,
Meillä olis yht. 17 kpl vanhoja 4-peilisiä puuovia 20-30-luvulla rakennetusta talosta. Suurin osa on kunnostettuja. Tuossa myyntiilmoitukseni, josta löytyy tarkempia mittoja ja kuvia:
http://www.nettimarkkina.com/viewItem.php?id_item=668262
löyty y ovia eri levysiä ja kolmet pari ovet joita on vaikea löytää. ovet on turussasoita niin kerron lisää. 0417539588
Mistä päin olet.Meillä olis 50 luvun talon ovia tallessa Saarijärvellä.