Luettavaa!

3345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaa tosiaan lukea, erittäin mielenkiintoista.

Äänestä
  • kirjoitinkin,että olisi kiva jos eläisi 20 vuotta ja näkisi mikä on koira tilanne sillon. Kun muutos todella huonoon suuntaan on tapahtunut vain 7 vuodessa, niin mitä se on 20 vuodessa.
    Minä olen varmaan ainoa ex kasvattaja täällä maapallolla joka olen tosissani huolissaan koirien luonteesta. Jo se että ongelmakouluttajia ja erilaisi terapeutteja on paljon niin puhuu jotain.Monessa rodussa on kaksi tyyppiä, nly ja kilpakoira. Ja ne näyttelykoirat tulee olemaan luonneongelmallisia ajan myötä.Kilpakoirissa luonne pysyy koska jalostuskriteeri on työskentelyssä.
    Mutta kun niistä pennuista saa vähällä vaivalla rahaa ja vielä paljon,niin kukapa sitä viitsii vuosi tolkulla penkoa sukutauluja, kun ihmisille kelpaa koira kun koira,kunhan vähän muistuttaa sitä rotua mitä haluaa.
    Eli kyllä kasvattajille suuri nootti:Katsokaa mitä maailmalle lähetätte.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä vaan kirjoitti:

http://www.student.oulu.fi/~ktikkane/koiraj.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu