GALLUP: VASTAA YHDELLÄ SANALLA

Vastaa tähän tärkeään gallupiin vain ja ainoastaan yhdellä sanalla. Vastauksen voi laittaa otsikkoon. Ja kysymys kuuluu seuraavasti:

Kallio vai Aurinkolahti?
261452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

mä kuuntelen tomppaa

Äänestä

mä kuuntelen tomppaa

Äänestä

Mogadishuun kuulemma tulossa salainen Cay-Bubi.

Äänestä

Aurinkolahti-Kallio 6-0

Äänestä

SAAN VASTATA VAIKKA 1000000000000000000
SANAA

Äänestä

Kallio-a-go-go

Äänestä

tää oli helppo

Äänestä

123

Äänestä

Onks tää joku vitsi?

Äänestä
  • tästä on vitsit kaukana

    kaukana kuin caybaarit aurinkolahdesta
    kaukana kuin kermaperseet kalliosta
    kaukana niin kaukana

    Äänestä

kallio (sori, kolme sanaa)

Äänestä
  • Hiki, juopot, homot, vanhat huonot asunnot, järjestyshäiriöt. Sitä on KALLIO

    Äänestä

  • Keitsu r kirjoitti:

    Hiki, juopot, homot, vanhat huonot asunnot, järjestyshäiriöt. Sitä on KALLIO

    Kallio on Kallio ja sinä olet legendaarinen "Moga"

    Äänestä

Siis oikeasti.. Vuosaaressa EI VOI asua. Myin pari DVD:tä ja lupasin viedä ne ostajalle Vuosaaren metroaseman luokse.

Siis hitto mitä seutua... piti siinä odotellessa katsoa kokoajan taustapeileistä, ettei kukaan älypää tule naarmuttamaan auton maalipintaa tai varastamaan vanteita.

Sitten sieltä laahusti semmoinen romaanimies ikkunaa koputtamaan ja luulin, että nyt tulee lähtö. No se oli se ostaja... lähtiessä piti katsoa kolme kertaa, että sainko tosiaan siltä rahaa ja eikö tosiaan hävinnyt mitään. Ihme kyllä kaikki oli kunnossa...

No sen verran pelästyin, että sain sitten ylinopeussakot itäväylällä, mutta se oli pieni hinta siitä, että sieltä pääsi pois nopeasti.

Ja täällä mitään yhdellä sanalla vastailla!

Äänestä
  • nim. Jos on pakko valita noista eli remontti Rane, vai veit oikein mustalaiselle Dvd:n ja paikan päälle, näin touhusi, se mitä teit siellä Vuosaaressa ei ole painokelvollista, mutta kun ostaja tuli autollesi, pyyhit sen jälkeen vessapaperilla suupielesi

    Kummasti se vuosaari aina ranea kiehtoo, sinne on hakeuduttava aina jollakin tekosyyllä, sitten ollaan niin kallion miehiä että!

    Äänestä

  • Asian tietävä kirjoitti:

    nim. Jos on pakko valita noista eli remontti Rane, vai veit oikein mustalaiselle Dvd:n ja paikan päälle, näin touhusi, se mitä teit siellä Vuosaaressa ei ole painokelvollista, mutta kun ostaja tuli autollesi, pyyhit sen jälkeen vessapaperilla suupielesi

    Kummasti se vuosaari aina ranea kiehtoo, sinne on hakeuduttava aina jollakin tekosyyllä, sitten ollaan niin kallion miehiä että!

    Sinä, Moga, näet Ranen joka paikassa. Mitä luulet tuon edellä kirjoittaneen ajatelleen "vastauksestasi"? Huh huh noita sun perverssejä aurinkolahti-haaveitasi.

    Äänestä

Kallio tottakai. Aurinkolahti on syvältä

Äänestä

Njet!

Äänestä

Kallio

Äänestä

Mieluimmin kuin Kallio.

Äänestä

Keskustan palvelut hienolla, urbaanilla alueella.

Äänestä

!!!

Äänestä

Kallio, ehdottomasti. Vuosaaressa paha karma, huh huh.

Äänestä

Ei prkl kumpikaan! Ei ikinä kehä3 sisäpuolelle. Siellä asuu vain pöljiä!

Äänestä

Ainakin ketjun avaaja Rane-Hilda kalliosta nähtiin tänään Hurstin joulujuhlassa kisiksellä. Asun tölikässä ja lenkillä ollessani näin saman heebon, joka kulkee kalliossa hame päällä, oli Hurstin juhlissa siniset kusenpolttamat haalarit päällä, tunnistaa parrasta, ja isosta rasvatahrasta takapuolessa, että sikäli kallio kun Rane Hilda ja muut sieltä, huh , huh.

Äänestä

Kallio

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1 sanan vastaus -gallup kirjoitti:

Vastaa tähän tärkeään gallupiin vain ja ainoastaan yhdellä sanalla. Vastauksen voi laittaa otsikkoon. Ja kysymys kuuluu seuraavasti:

Kallio vai Aurinkolahti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu