Vastaa tähän tärkeään gallupiin vain ja ainoastaan yhdellä sanalla. Vastauksen voi laittaa otsikkoon. Ja kysymys kuuluu seuraavasti:
Kallio vai Aurinkolahti?
Kallio vai Aurinkolahti?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
mä kuuntelen tomppaa
mä kuuntelen tomppaa
Mogadishuun kuulemma tulossa salainen Cay-Bubi.
Aurinkolahti-Kallio 6-0
SAAN VASTATA VAIKKA 1000000000000000000
SANAA
Kallio-a-go-go
tää oli helppo
123
Onks tää joku vitsi?
tästä on vitsit kaukana
kaukana kuin caybaarit aurinkolahdesta
kaukana kuin kermaperseet kalliosta
kaukana niin kaukana
kallio (sori, kolme sanaa)
Hiki, juopot, homot, vanhat huonot asunnot, järjestyshäiriöt. Sitä on KALLIO
Kallio on Kallio ja sinä olet legendaarinen "Moga"
Siis oikeasti.. Vuosaaressa EI VOI asua. Myin pari DVD:tä ja lupasin viedä ne ostajalle Vuosaaren metroaseman luokse.
Siis hitto mitä seutua... piti siinä odotellessa katsoa kokoajan taustapeileistä, ettei kukaan älypää tule naarmuttamaan auton maalipintaa tai varastamaan vanteita.
Sitten sieltä laahusti semmoinen romaanimies ikkunaa koputtamaan ja luulin, että nyt tulee lähtö. No se oli se ostaja... lähtiessä piti katsoa kolme kertaa, että sainko tosiaan siltä rahaa ja eikö tosiaan hävinnyt mitään. Ihme kyllä kaikki oli kunnossa...
No sen verran pelästyin, että sain sitten ylinopeussakot itäväylällä, mutta se oli pieni hinta siitä, että sieltä pääsi pois nopeasti.
Ja täällä mitään yhdellä sanalla vastailla!
nim. Jos on pakko valita noista eli remontti Rane, vai veit oikein mustalaiselle Dvd:n ja paikan päälle, näin touhusi, se mitä teit siellä Vuosaaressa ei ole painokelvollista, mutta kun ostaja tuli autollesi, pyyhit sen jälkeen vessapaperilla suupielesi
Kummasti se vuosaari aina ranea kiehtoo, sinne on hakeuduttava aina jollakin tekosyyllä, sitten ollaan niin kallion miehiä että!
Sinä, Moga, näet Ranen joka paikassa. Mitä luulet tuon edellä kirjoittaneen ajatelleen "vastauksestasi"? Huh huh noita sun perverssejä aurinkolahti-haaveitasi.
Kallio tottakai. Aurinkolahti on syvältä
Njet!
Kallio
Mieluimmin kuin Kallio.
Keskustan palvelut hienolla, urbaanilla alueella.
!!!
Kallio, ehdottomasti. Vuosaaressa paha karma, huh huh.
Ei prkl kumpikaan! Ei ikinä kehä3 sisäpuolelle. Siellä asuu vain pöljiä!
Ainakin ketjun avaaja Rane-Hilda kalliosta nähtiin tänään Hurstin joulujuhlassa kisiksellä. Asun tölikässä ja lenkillä ollessani näin saman heebon, joka kulkee kalliossa hame päällä, oli Hurstin juhlissa siniset kusenpolttamat haalarit päällä, tunnistaa parrasta, ja isosta rasvatahrasta takapuolessa, että sikäli kallio kun Rane Hilda ja muut sieltä, huh , huh.
Kallio