Saako tytöt bodata ?

Moi!

Mä olen 17v. tyttö, ja olen viime aikoina ruvennut kiinnostumaan kehonrakennuksesta. ENKÄ nyt siis tarkoita että hirveeksi amazoniksi haluan, vaan semmoista fitness-tyylistä kroppaa enemmänkin.

Niin miten ihmiset (erityisesti pojat!) suhtautuu tähän? Oletetaan, että esim. tytöllä on isompi haba kuin itselläsi, miten suhtaudut? (olettaen, että jätkä ei ole mikään bodari, vaan ihan tavallinen) :D ? Ja miten muuten? Kuinka paljon tytöllä saa olla lihaksia teidän mielestä? Onko epämiellyttävää, jos tyttö on vahvempi ?

Vastailkaa, kiitos!
121427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hyvin suhtaudutaan, kantsii tsekata punttimimmit palsta pakkotoisto.com:ista, tai sitten www.keho.net

Äänestä

Bodaa vaan ihan rauhassa. Mutta sua tuskin kiinnostaa enää sitten sellaset kynäniska-siimakäsi-jätkät koska itse pidät huolta kehostasi ja kunnostasi.

Vois alkaa vähän pelottamaan jos naisella olis isompi haba kun mulla(44 cm ilman että on mikään läskikäsi) ja jos nainen ois mua vahvempi. Kerran on 1,5 vuoden aikana salilla ollu yks nainen joka saattas olla vahvempi mutta se olikin melkonen amatsoni joka on bodannu koko ikänsä...

Äänestä
  • 44cm?? Ja vielä kehtaat tänne tulla sanomaan?!? HAHAHHAAHHHHAHAHHAAHHAHAHAHHAAA!!!!

    Äänestä

"Saako tytöt bodata?"

Tietty saa! En tosin hirveesti ite tykkää lihaskimppumimmeistä. Mutta tiettyyn rajaan asti ihan jees. Mä en esim. tykkää jos tytöl six pack. Mielluummin sellanen ihan pikkanen pehmeä pömppö.

"Onko epämiellyttävää jos tyttö vahvempi?"

Päinvastoin! Se olis aika vinkeetä jos muija veteliski mun puolesta kuonoon ryttyilemään tullutta jurpoo snagarilla viikonloppuna.

Äänestä

tytöt voi bodata sen verran että läskit sulaa pois

Onhan ne kauniimmat käsivarretkin ilman roikkuvia läskejä

Äänestä

Saahan sitä bodata mut jos menee voimat yli poikaystävän niin mun kohalla rupeis jo pelottaa... Mut eipä tytöillä helposti lihakset kovin vahvoiksi ja näkyviksi kasva, joten ihan rauhassa vaan

Äänestä
  • Tietyissä rajoissa saa. Se kyllä rupee käymään pelottavaksi, jos muija on itteänsä vahvempi. mun tilanteessa varsinkin... Jos mun muija sais yli 160 kiloa nousemaan penkistä kymmenellä toistolla, niin mä olisin ihan kauhuissani. Mut hassu ja nolo juttu on se, että se ain onnistuu voittamaan mut kädenväännössä... *häpee* Ja se ei ole mikään bodari, todellakaan...

    Äänestä

Mutta mitkään kamalat lihaskimput eivät ole kaunista katseltavaa.

Äänestä

Mitä lihaksikkaampi ja miestä väkevämpi tyttö, sen parempi! Tytön iso haba on ihana!

Äänestä

sais jos ne osais, mut ei voi ku ei niil oo tarpeeks habaa.. ne vaa satuttais ittensä, eli saisitte, mutta ette pysty

Äänestä
  • Mä satun tuntemaan muijan jonka haba on tykki. Kiveä kovempi . Takaan, et jos se ja sinä laitatte habanne ristiin vastakkain ja koukistatte, niin sun habas on se joka joustaa ja paljon!

    Äänestä

toi isompi haba saattais vähän pelottaa. en haluu että muija voi piestä mut

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sirkku88 kirjoitti:

Moi!

Mä olen 17v. tyttö, ja olen viime aikoina ruvennut kiinnostumaan kehonrakennuksesta. ENKÄ nyt siis tarkoita että hirveeksi amazoniksi haluan, vaan semmoista fitness-tyylistä kroppaa enemmänkin.

Niin miten ihmiset (erityisesti pojat!) suhtautuu tähän? Oletetaan, että esim. tytöllä on isompi haba kuin itselläsi, miten suhtaudut? (olettaen, että jätkä ei ole mikään bodari, vaan ihan tavallinen) :D ? Ja miten muuten? Kuinka paljon tytöllä saa olla lihaksia teidän mielestä? Onko epämiellyttävää, jos tyttö on vahvempi ?

Vastailkaa, kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu