Vanhainkodissa

Valma (86v) ja Iivari (84v) olivat seurustelussaan päässeet siihen pisteeseen, että Iivari päätti rohkaista mielensä ja ehdottaa sukupuoliaktia. Tähän Valma, tuo halukas nuorikko:"Kyllähän se vain passaa! Tehdään se vaihkapa tuossa minun vuoteellani. .... Mutta hetkinen Iivo rakas, älähän hätäile. Onhan sinulla niitä kumisia preservatiiveja!"
Iivari:"Mitä, preservatiivejäkö? Et sunkaan sinä Valmukka nyt tosissasi usko raskaaksi tulevasi?"
Valma:"Ehehei, ei sinne päinkään, pois se minusta! Mutta kun minä olen kuullut että vanhoissa munissa on sitä salmonellaa....."
8523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

...............ei voi kun nauraa...:DD

Äänestä

hauskaa sakkia:)
Kiva vitsi, kiitos.

Äänestä

Miksi on hienoa olla mies ?


* Perseesi ei ole arvosteluperuste työhönottohaastattelussa.
* Orgasmisi ovat aitoja. Aina.
* Autotalli on kokonaan sinun.
* Kukaan ei salassa mieti, nieletkö.
* Häävalmistelut hoitavat itse itsensä.
* Voit pitää valkoista paitaa vesipuistossa.
* Automekaanikot kertovat sinulle totuuden.
* Et välitä hevon helvettiä, vaikka joku huomaisikin uuden hiustyylisi.
* Sama työ... enemmän palkkaa.
* Ryppysi lisäävät charmia.
* Ihmiset eivät tuijota rinnuksiisi, kun puhut heille.
* Uudet kengät eivät katko jalkojasi.
* Pornoleffat on suunniteltu sinua silmällä pitäen.
* Voit harrastaa huippuseksiä, vaikket pitäisikään naisesta.
* Kaverisi eivät koskaan kysy sinulta: "No,huomaatko mitään uutta?"
* Olet aina samalla tuulella.
* Kännissä saat koheltaa.
* Saat olla aina oikean kokoinen, näköinen ja etenkin painoinen.
* Sinun ei tarvitse ikinä hävetä itseäsi uimarannalla.
* Vaatteesi ovat aina sopivia, istuvia ja muodikkaita.

Äänestä
  • onpa heleppoo tuo teijjän elämä..hohhoijjaa....:(...toista se tässä...:)

    Äänestä

MUTTA KUULEMMA ON NIIN PALJON KIVEMPAA OLLA NAINEN...
- Voit säikytellä miespuolisia työkavereita selittämällä poissaolot mystisillä gynegologisilla ongelmilla.
- Jos ostat vibraattorin, se on jännittävää ja villiä. Kun mies ostaa puhallettavan nuken, se on säälittävää.
- Näytät hyvältä poikaystäväsi vaatteissa. Miehet näyttävät idiooteilta sinun vaatteissasi.
- Et ole koskaan himoinnut sarjakuva- tai tietokonepelihahmoa.
- Et näytä sammakolta tehosekoittimessa kun tanssit.
- Voit halata ystäviäsi ilman että he miettivät oletko hinttari.
- Tiedät totuuden siitä, onko koolla väliä.
- Jos harrastat seksiä jonkun kanssa etkä soita hänelle seuraavana päivänä, et ole paholainen.
- Kondomin käytöllä ei ole merkittävää vaikutusta siihen miten paljon nautit seksistä.
- Jos et tienaa tarpeeksi rahaa, voit aina syyttää palkkauksen lasikattoa.
- Sinun ei tarvitse piereskellä huvittaaksesi itseäsi.
- Jos petät puolisoasi, ihmiset olettavat sen tapahtuneen koska sinua oli laiminlyöty tunnetasolla.
- Sinun ei koskaan tarvitse miettiä oliko kumppanin orgasmi oikea. - Voit onnitella joukkuekaveriasi ilman että koskettelet hänen takamustaan.
- Jos sinulla on finni, osaat peittää sen.
- Sinun ei tarvitse kouraista jalkoväliäsi tasaisin väliajoin tarkistaaksesi onko sukukalleutesi vielä tallella. - Osaat pukeutua hyvin ihan itse.
- Sinulla on tekosyy olla totaalinen narttu ja hirviö ainakin kerran kuussa.
- Pystyt juttelemaan vastakkaiselle sukupuolelle ilman että samalla kuvittelet heidät alasti.
- Jos menet naimisiin itseäsi 20 vuotta nuoremman kanssa, olet itsekin tietoinen siitä, että näytät idiootilta.
- Ystäväsi eivät pidä sinua outona jos kysyt onko sinulla pinaattia hampaiden välissä. - On hetkiä jolloin suklaa todella ratkaisee kaikki ongelmat.

Äänestä

....Valma Iivarille.."vähä apteekkiin päin..ny vähä kirkolle päin..nuan!..paikalla olis paappa,ku vaa jaksaasit tutajuttaa!.." :)

Äänestä

Hauska juttu; kiitos siitä.

En malta olla lisäämättä mieleeni tullutta asiaa:
Tämä ikäluokka ei kai ole koskaan oppinut, että saattaisi olla muitakin syitä harrastaa turvaseksiä kuin lisääntymisen pelko! ;))

Äänestä

Ihania ihmisiä. Kiitos. Nauraa saa, että vatsanahka repee..... :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asuvat kirjoitti:

Valma (86v) ja Iivari (84v) olivat seurustelussaan päässeet siihen pisteeseen, että Iivari päätti rohkaista mielensä ja ehdottaa sukupuoliaktia. Tähän Valma, tuo halukas nuorikko:"Kyllähän se vain passaa! Tehdään se vaihkapa tuossa minun vuoteellani. .... Mutta hetkinen Iivo rakas, älähän hätäile. Onhan sinulla niitä kumisia preservatiiveja!"
Iivari:"Mitä, preservatiivejäkö? Et sunkaan sinä Valmukka nyt tosissasi usko raskaaksi tulevasi?"
Valma:"Ehehei, ei sinne päinkään, pois se minusta! Mutta kun minä olen kuullut että vanhoissa munissa on sitä salmonellaa....."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu