Puerto Ricoon tammikuussa

Onko muita lähdössä?
Millaiset rannat Puerto Ricossa on? Kuulin jostain että hyvin pieniä ovat ja toisinaan ahtaita.
Millainen paikka on muuten? Onko vilkas yöelämä ja millaiset ostosmahdollisuudet?
Olis kiva kuulla jotain (kokemuksia) jo näin etukäteen :)
41266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Gran Canarian Puerto Ricoa meinaan :)

Äänestä

Sään puolesta takuuvarma paikka. Rantaa ja altaita on. Ja mäkiä. En tiedä onko ylämäkiä enemmän kuin alamäkiä.

Äänestä

On pieni paikka kahden kallion välissä. Hotellit kiipeilevät korkealle. Laakson pohjalla on ostari.
Rannan liepeillä on (maksullinen) uima-allas ja rantaa on n. 100 metrin pituudella. Toisessa päässä voi ajella eristetyllä alueella pikkuveneillä, kuin huvipuistossa. Sää voi olla mitä tahansa, mutta on Kanarian ylivoimaisesti aurinkovarmin ranta. Aika vaisu yöelämältään, mitä sitten kaipaatkaan? Puolisen tuntia autolla Maspalomasiin. Ja mitä nyt oikein haluaisit ostaa. Kaikkea samaa saa Suomestakin, jopa kaislamattoja rantalöhöilyyn. Hintataso vastaa Suomea, paitsi viinan ostaminen kaupoista, baareissa ei paljon eroa kotimaahan.
Aikamoinen takapajula, mutta jos haluaa antaa melanomalle mahdollisuuden, niin sitten kyllä käypä paikka.

Äänestä

Kävin Puerto Ricossa kun oli 12 ja silloin se oli aivan hyvä lomakohde. Pari vuotta sitten olin Playa del Inglesissä ja vierailimme yhtenä päivänä myös Puerto Ricossa ja totesin, että tänne en kyllä lomalle enää tulisi. Paikka on kahdessa päivässä koluttu läpikotaisin. Puerto Rico on pieni kylä vuoristojen välissä laaksossa meren rannalla. Ostoskeskuksia on yksi ja rantakin on aika pieni. Iltaelämä on vaisua, mutta taksilla pääsee halvalla vilkkaampaan yöelämään lähi kaupunkeihin. Aurinkoa kyllä riittä ja hyvässä seurassa siellä varmasti viikko menee rattoisasti. Kannattaa hypätä bussiin ja kiertää saaren muita kohteita läpi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kookos kirjoitti:

Onko muita lähdössä?
Millaiset rannat Puerto Ricossa on? Kuulin jostain että hyvin pieniä ovat ja toisinaan ahtaita.
Millainen paikka on muuten? Onko vilkas yöelämä ja millaiset ostosmahdollisuudet?
Olis kiva kuulla jotain (kokemuksia) jo näin etukäteen :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu