Ku mä oon saanu vauvoja nii ne simssit ei ikinä jaksa hoitaa niitä eikä ne ees muista ja sitte se sosiaali friikki tulee aina hakee ne et tietääks kukaa et saisko netistä sellasen hoitajan joka hoitais niitä vauvoja ? Siitä ois paljon apuu.. :D
hups...
Buffy
11556
0Äänestä
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olet kai käsittänyt pelin idean hieman väärin. Tarkoituksena on se, että SINÄ ITSE ohjailet simejäsi. Tietenkään simit eivät itse automaattisesti tee paljoakaan (Eivät varsinkaan hoida vauvaa kolmea päivää putkeen!).
Mistään hoitajasta en siis ole kuullut.
Itse ainakin pidän koko ajan silmällä vauvan sänkyä, ja heti kun ilmestyy ne oranssit huutohommat niin joku ukoista rientää vauvaa syöttämään. Ja päivisin toinen vanhemmista, vuoron perään, jää kotiin. Jos on yhden päivän poissa töistä, ei saa potkuja, mut jos on kaks päivää peräkkäin poissa, niin saa potkut...
Vauva itkee vähän alle kuuden tunnin päästä siitä kun se viimeksi lopetti itkemisen. Se on hyvä tietää öisin varsinkin jos simiesi on vaikea nousta kesken unien :). Syötä ensin kerran, laula sitten yksi tai kaksi kertaa tarpeen mukaan.
joo kyllähan mä niitä ohjailen mut semmonen hoitaja olis tosi kätevä ku yleensä mun simssit on ihan väsyneitä..Kyllä mä oon joskus onnistunuki siinä vauva hommassa
Sillon ku vauva huutaa nii mä laitan FEED, SING, PLAY, SING. Sen jälkee vauva on AINA 6h hiljaa
Mulla ainakaan ei oo vielä KOSKAAN riittänyt, et oisin ruokkinut, leikkinyt ja laulanut vain kerran. Itse laitan aina: feed, play, feed, play, feed, play, sing... Ja näin se vaaveli aika usein hiljenee.
no todellaki!!!
siis mä oon kyllä kokenut pelaaja et muista tämä:älä koskaan leikitä vauvaa,koska se alkaa ärsyyntymään ja alkaa itkemään...eli minä ainateen niin että laitan feed,sing,feed,sing,feed,sing..eli syöttämistä ja laulua vuoronperään..toivottavasti olin avuksi..
tarvi koskaa niin paljon sitä ruokkii, tiiän et leikittäminen ärsyttää vauvaa, mut sillee on helpompi laittaa sille se tehtäväx koska kahta Sing:iä ei voi laittaa peräkkäin. Oon pelannu Simssii kolme vuotta ja se toimii. Kokeile vaikka!
Minkäköhän takia siinä on sitte play ku jos siitäei sitte oo mitään apuu??..(Ihmettelee)
niinpä, sitä sopiikin ihmetellä, ehkä siitä on kuitenkin jotain apuu...:)
Sen saa helposti laulamaan 2 kertaa peräkkäin ku laittaa jonku toiminnon niitten sing-hommien välii ja sitten poistaa niitten välistä sen jutun.