Eikö tosiaan ole muuta nimeä laitureille kuin tuo "laita-linkki". Mikä vitun linkki, taitaa olla kaunoluisteluselostajalla linkki housussa sun sitä jankkaa. Suominen pois selostamosta.
Paska selostaja
4
552
Vastaukset
- kkv
Asiantuntemattomin selostaja mitä koskaan on Suomen pelejä selostanut.Ei erota koripalloa jalkapallosta,puhuu alueesta ,ja jostain pelintekijästä ,mitä nyky jalkapallossa ei käytä enää mikään joukkue.
Lisäksi hän kaipaa vielä taaksepäin syöttelevää ja muutenkin peliä hidastavaa Litmasta kentälle,kun käytettävissä on yksi Euroopan parhaista vapaan roolin pelaajista eli Eremenko.
Suominen ei ymmärrä jalkapallosta sen vertaa,että Suomen ainoa menestystä tuottava taktiikka on juuri tuo eilinen tarkkaan puolustukseen ja nopeisiin vastahyökkäyksiin perustuva peli.Siinä ei tarvita mitään "pelintekijä Litmasia",jotka kääntävät nopeat hyökkäykset takaisin omaan päähän.- Valioliiga rules
Kaatuileva spagettipelle voi olla tähtipelaaja Italiassa, muttei tuollaiselle brimadonnalle olisi käyttöä miesten sarjoissa.
- -Zanta-
Valioliiga rules kirjoitti:
Kaatuileva spagettipelle voi olla tähtipelaaja Italiassa, muttei tuollaiselle brimadonnalle olisi käyttöä miesten sarjoissa.
Mieshän on ollut kaikista vakuuttavin pelaaja maajoukkueessa tänä vuonna. Lisää vaan vastuuta Eremenkolle. Ja Italiako ei sitten ole miesten sarja??? Sehän on kovatasoisimpia sarjoja maailmassa....Ai niin ja Tapio Suominen on p:stä!!!
- Vaihdetaan
Itseäni on jo pitkään ihmetyttänyt miksi tämä Tapsa saa selostaa kaikkia tärkeimpiä matseja. Jos selostajalla on ärsyttävä nenään puhuva "honotusääni" on se aika huono lähtökohta. Ihan niin kuin sillä olisi flunssa koko ajan. Joku JP Jalo ei ole ehkä täydellinen mutta hakkaa silti Suomisen 6-0.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841646Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691551Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2711288Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691262- 56877
- 66854
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65843Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40831- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44791