häävalssi

Hei kaikki!
Pää on valsseista ihan tyhjä, joten kaikki sopivat ehdotukset häävalssiksi olisivat tarpeellisia. Voisin sitten ehdotella parille mikä olisi heidän mielestä sopiva, kun ei heilläkään ole oikein ideoita.
71460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

akseli ja elina...
tonavan (jotain)..

Äänestä
  • KANNATETAAN! Siis akselin ja elinan häävalssia.

    Äänestä

vaikka kuinka paljon: Häävalssi nimellä ainakin 3 erilaista, sekä Minä rakastan sua, Kauneimpain, rakkaimpain, Orvokkiseppele, Suvivalssi, Oikean löytänyt oon, Tänään ruusut nää kukkii vain sulle, Nousee päivä, laskee päivä, ym onhan näitä tosi paljon nykyään kaikkien vanhojen "Metsäkukkien" lisäksi, ja eikun valitsemaan. JAMIFOX orkesteri tekee myös hääkeikkoja, vaatimattomat kotisivut löytyvät osoitteesta: http://kotisivu.mtv3.fi/jamifox

Äänestä

..Jostain sellainen valssi kuin Valse Lente. Aivan ihana ja helppo tanssia kun on hitaampi kuin monet muut valssit. Suosittelen.

Äänestä

- Carmen sylva, Olavi Virta
- La valse d'Amelie (Amelien valssi elokuvasta Amelie)
- The heart asks the pleasure first (Elokuvasta Piano)
- Leonard Cohenin Take this waltz
- Akselin ja Elinan häävalssi (...kauan katsoin sinua syvälle silmiin...)
- Tahdon (löytyy ainakin Johanna Siekkisen levyttämänä)
- Sauli Lehtosen Häävalssi (...maailmaa katselen, silmin nyt rakastuneen...)
- Sinatran biisi; Moonriver
- Iltatuulen viesti
- yölinnun: sinun kanssas
- Matin ja Tepon Minä rakastan sua

Äänestä

Oma suosikkini on valssi nimeltä Hymni rakkaudelle. Aivan ihana ja juuri sopiva häävalssiksi,kannattaa kuunnella!

Äänestä
  • No ensinäkin, lavatanssia paljon harrastaneena sanoisin, että ei missään nimessä hitaampaa kuin "tavallinen" valssi, jos on vähän tanssinut. Joku juuri aiemmin ehdotti hitaampaa, että on helpompi tanssia, päin vastoin. Me tanssimme häävalssin heinäkuussa mieheni kanssa ja kun valssia mietimme, niin heti tuli jotenki semmoinen olo, että akseli & elina on nätti, mutta jotenkin aivan liian kulutettu. Ehdotan Tomi Markkolan kauneimpain, rakkainpain -valssia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


soittajatyttö kirjoitti:

Hei kaikki!
Pää on valsseista ihan tyhjä, joten kaikki sopivat ehdotukset häävalssiksi olisivat tarpeellisia. Voisin sitten ehdotella parille mikä olisi heidän mielestä sopiva, kun ei heilläkään ole oikein ideoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu