Eikö kaveri ollut useita kuukausia vankilassa?
Mitä hänelle korvataan, kun syytteet kaatuvat?
Työpaikan menetys, negatiivinen julkisuus ja kaikki.
Mitä hänelle korvataan, kun syytteet kaatuvat?
Työpaikan menetys, negatiivinen julkisuus ja kaikki.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikös Nils ole eläkkeellä?Eli ei hän työpaikkaa ole menettänyt.Eläke juoksee koko ajan oli kuulusteluissa tai ei.Eli ei korvata mitään.
Kyllä saa,ja hakee varmasti korvaukset.Mutta sitä,saako omaiset korvauksia,en tiedä.Nils on oikeutettu saamaan korvaukset,ja avustaja varmasti tulee vaatimaan päämiehensä vaatimuksesta kaiken mitä voi saada.Luettelo korvauksista on niin pitkä,että en viitsi ruveta tässä niitä yksilöimään,mutta ollaan silmä tarkkana,niin kyllä se selviää.Summat ovat kyllä ruhtinaallisia,eikä niilä rahoilla poisteta kerran leimatun ihmisen mainetta,mutta oikeus niihin on syntynyt.
Ei ollut eläkkeellä vielä silloin, kun ensimmäisen kerran haettiin kuulusteluihin ja vangittiin.
Sano edes kaksi tuosta sinun pitkästä listasta.
Et taida tietää.Summat ei todellakaan ole ruhtinaallisia sillä olemme suomessa emmekä amerikassa.
Ei kukaan kestä tuollaista nöyryytystä seurauksitta. NG sairastuu ja kuolee kohta prosessin jälkeen. Niin ihmisille käy. Eli hän on jo saanut kuolemantuomion.
Ei tarvitsisi maksaa eläkettä eikä vankilassa olo maksaisi 2000 euroa kuukaudessa. NG tulee kalliimmaksi vankina kuin eläkeläisenä.
Suomessa kun ei ketään todeta syyttömäksi. Vain ja ainoastaan hylätään syytteet.