WWW-editorit

Tietäskö joku; Mistä löydän hyviä WYSIVYG - editorilla tehtyjä nettisivujen tekoon tarkoitettuja ohjeita ? Onko sillä helppo tehdä sivut ?
1329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kokeilkaahan Bluevodaa, eipä tarvi html:ää opetella. Ja helppo opiskelu tutorialsseista sivulta http://www.vodahost.com/tut_bluevoda.htm

...mutta mutta sitten varoitukset:
Bluevoda tallentaa sivut omassa kryptatussa muodossaan ja html-tuonti ja vienti toiminnot puuttuvat. Ainoastaan julkaisu tekijän omalle palvelimelle onnistuu valikkojen kautta.

Onneksi esikatselussa web-selain tarvitsee jostain html-muotoiset sivut, joten preview komento onkin samalla html-vienti komento.

Preview komento tuottaa webbisivut piilotettuun kansioon C:\Documents and Settings\windows käyttäjätunnuksesi\Local Settings\Temp\preview

Ekaksi se kannattaa tyhjentää ja sitten previewata kaikki haluamansa sivunsa. Sitten vain kopioimaan edellä mainitun kansion sisältö nettipalvelimelle.
Bluevodan voi ladata vaikka download.comista, niin ei tarvi sähköpostiaan kylvää mahdollisille roskapostittajille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoopoilija kirjoitti:

Tietäskö joku; Mistä löydän hyviä WYSIVYG - editorilla tehtyjä nettisivujen tekoon tarkoitettuja ohjeita ? Onko sillä helppo tehdä sivut ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu