Täällä on mollattu niin paljon kasvattajia.Minun täytyy kehua.Meillä on harvinainen rotu.Noin 200 yksilöä Suomessa.Meistä tuli heti ystävät,kun tavattiin.Pentu on raivot ry.Eli kun kesällä tuli surujuhla eteen olin ymmällä ,minne villimys?Soitin kasvattajalle,joka asuu toisella puolella Suomea.Yllättäen hän tarjoutui tulemaan meille hoitamaan raivoa!!!Voitteko uskoa tätä?Ajoivat yötämyöten meille.Ps.Uskon taas ihmiseen.Ps2.Kennelin koiria hoitivat sukulaiset.
Kasvattaja
Kata
3321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei kommentteja.Luulitteko provoksi?Minulla on outo huumotintaju.Raivo oli vitsi.Meillä on kolmas koira.Kultsun kasvattaja oli Asteikolla 10.Collien kasvattaja oli 4.Nykyinen 10.Pentuni on maailman ihanin nallekarhu.Koulutan vauvastani yhteiskuntakelpoisen yksilön.Nyt täytyy lopettaa.Eväät on pakattuna.Lähdemme picnikille.Täällä on helle.Hyvää viikonloppua!
No eihän täällä oikeastaan kommentoida kun jotain kehutaan, jos olisit haukkunut kasvattajan, niin johan olisi myötämielisiä vastauksia tullut.
olet saanut todella mukavan kasvattajan. Samoin oli oma ensimmäisen koirani kasvattaja todella mukava ja opetti minua kädestä pitäen. Toivottavasti teille muodostuu yhtä hyvä suhde keskenänne, kuten minullakin. Vuiosikymmenten ystävyys.