talopakettikaupan purku...

Mitä maksaa talopakettikaupan purku?
52588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tietty talopaketin merkki.

Älvärillä kun tilaus allekirjoitettu 1100 egee purku ja kun tehdastilaussoppari allekirjoitettu purkumaksu on muistaakseni 8,5 % kauppahinnasta, mutta edustaja meinasi, että käytännössä sovitellaan ja hinta osuu humpatiarallaa 3500 egeen.

Eipä ole tullut käytännössä testattua.

Äänestä
  • ja maksettavaa ois tullut tuollaset 3500€, mutta oikein valittelemalla ja selittelemällä taidettiin loppupelissä maksaa vaan pari-kolme sataa. tästä on jo kolme vuotta niin en tarkkaan muista.
    Mutta sillon meitä kusetettiin ihan täysillä, että jos jotain hyvää pitää löytää niin se että ei oo enää niin sinisilmäinen.

    Äänestä

ei siis olla maksettu kun sopimus...

Äänestä
  • jokin erityinen syy?

    Äänestä

itsekin tehnyt Kastellin kanssa kaupan, mutta sopimus ei nyt käsillä. Ei ole ollut tarvetta purkaa, kun homma on toiminut ja on saatu mitä haluttiin. Jos ei ole purkuperusteita, niin purkukustannukset riippuvat missä vaiheessa purkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lii kirjoitti:

Mitä maksaa talopakettikaupan purku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu