NISSEN

Syntyivät kun hän kännipäissään kaatui moottoripyörällään vietyään kengät ja muut tavarat piiloon. NISSEHÄN ensitöikseen kysyi sairaalassa olenko kaatunut pyörällä? Hän myös tiesi mihin kengät oli kätketty! Poliisille hän sanoi: pitää löytyä puukko ja siitä hänen sormenjälkensä, mistä ne otetaan? Vain syylline latelee tällaista tekstiä.
6770
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

syyllistynyt. Itsehän toteat:"Vain syylline latelee tällaista tekstiä".

Äänestä
  • Palme murhattiin? Siinäpä selvitettävää, vai oliko asialla Assman?

    Äänestä

  • oli kun kirjoitti:

    Palme murhattiin? Siinäpä selvitettävää, vai oliko asialla Assman?

    silloin.

    Äänestä

Muistan jostain artikkelista lukeneeni että olikohan 6.6 päivän lehdessä mainittiin kenkien löytöpaikka ja kaikkea muutakin tutkinnoissa ilmennyttä. Nils luki sairaalaan tuotuja lehtiä joten eiköhän hän niistä saanut tietoonsa kenkien löytöpaikan.

Äänestä
  • tarinoita yhtä paljon kuin teitä tavallisen tolloja tyyppejä

    Äänestä

  • holmesit ja watsonit kirjoitti:

    tarinoita yhtä paljon kuin teitä tavallisen tolloja tyyppejä

    Uudessa Suomessa 7.6.1960 todetaan ” Iltapäivällä klo 14 aikaan löydettiin anastettu kenkäpari. Se oli kätketty n 600 metrin päähän rannasta lähelle vedenpuhdistamolle johtavaa tietä. Kenkäpari, joka oli kuulunut Boismanille oli peitetty hätäisesti sananjaloin kallionkoloon. Hetkistä myöhemmin löydettiin toinenkin kenkäpari samalta kohdalta, mutta tien toiselta puolelta pensaikosta. Kengät olivat mustat, kuluneet puolikengät ja niissä oli veritahroja. Puolisen tuntia kenkien löytymisen jälkeen löydettiin vähän kauempaa ruskea kulunut lompakko, joka oli tyhjennetty. Lompakko voi kuulua ryöstettyihin tavaroihin, ja sekä se että kengät on toimitettu poikain vanhempien tunnistettaviksi.”

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VAMMAT kirjoitti:

Syntyivät kun hän kännipäissään kaatui moottoripyörällään vietyään kengät ja muut tavarat piiloon. NISSEHÄN ensitöikseen kysyi sairaalassa olenko kaatunut pyörällä? Hän myös tiesi mihin kengät oli kätketty! Poliisille hän sanoi: pitää löytyä puukko ja siitä hänen sormenjälkensä, mistä ne otetaan? Vain syylline latelee tällaista tekstiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu