Polo oli voitanut pikkuautojen sarjan... lue:http://www.ajovalo.net/uudet_pikkuautot.htm
Polo paras!
poloilia
41638
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
uusi polo on mulla mennyt vaihtoon sillä auto on jousitukseltaan susi!etupää paukkuu ja samoin takapää.korjaamon puolelta aina hoettiin että asiaa tutkitaan saksassa ja kun ratkaisu löytyy asialle tehdään jotain!!sis tuli aika jolloin korjaamo vaihtoi uudet osat eteen takuuna ja myös takapäähän uutta osaa.ei vaa ajat 10000km ja jälleen alkaa natina ja pauke!!!!!korjaamo levitti kädet ja snoivat että odotetaan kun tulee tehtaalta joku ratkaisu!!(mä odotin uudella autolla polo sdi 2004!!!)ja ihmiset kysyi mikä tässä autossa paukkuu!!!!!!!mulla on kaverilla sama ongelma sama auto!!ja sit tuo sdi kone!!se alkaa syödä öljyä vanhemmiten ihan kunnolla (mulla uutenakin meni noin 1 litra 4000km)lopuks kyllästyin autoon ja vaihdoin pois!!!!!!!onko jotku muutkin joutuneet samaan jamaan????????????
Kyllähän munkin edesmenneestä -03 Polosta kuului kolahduksia aina hidstetöyssyihin ajaessa. Iskarit vaihettiin eikä auttanu. Enpä tiedä oliko vika vai "dokumentoimaton ominaisuus" mutta vaihdoin pois. En toki pelkästään tuon takia vaan koska halusin isomman auton.
Polo on kuitenkin pikkuautoluokassa ominaisuuksiltaan kärjessä ainakin nyt kun muiden valmistajien mallisukupolvet laahaa vähän jäljessä. Uuden Clion ja Pösön kanssa tuskin etumatka on enää kovin suuri.
Polo taitaa kärsiä eniten siitä että sitä pidetään isompana kuin se onkaan. Se on muka ajettavuudeltaan "kokoluokkaa suurempi" vaikkei olekkaan kuin pikkuluokan parhaimmistoa. Laadusta en sano mitään, Volkkarilla tuntuu olevan hyvin yksilökohtaista.
Polo on kaukana parhaasta. Multa hajos kone polosta 02vm kun kilometrejä oli runsas 60000 km jakopää sekosi,myos alusta kolisi koko ajan. Ajetavuudeltaan ei todellakaan ole luokkansa parhaimmistoa ja on sivutuuliherkkä.Renu pösö ja punto varmasti parempia ajettavia ja kestävämpiä.
..tehdään Slovakiassa,vaikuttaa varmasti laatuun.