Pietari kännissä

Hih hih

Mies kuoli ja tuli taivaan portille. Pietari oli kännissä ja sanoi: "Heipharalla miesh, haluutko bääshtä bileishiin?" Mies ihmetteli, mutta tottahan hän taivaaseen halusi. Pietari sanoi: "Shinun pitää otthaa kunnon ryybby, josh meinhaat bäästä taivsheen!!" Sitten Jeesus tuli portille ja kusi portinpieleen ja samalla muutti kusen viinaksi. Mies joi viinan ja tuli känniin. Sitten hän meni isä Jumalan luokse ja lähti sen kanssa panemaan enkeleitä.

7

2625

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä vaan

      olipas todella hauska:(

      • --------------

        GHAHAHHAH!,
        Vittu Mä NAUROIN!!!!!


      • Pelastaja....
        -------------- kirjoitti:

        GHAHAHHAH!,
        Vittu Mä NAUROIN!!!!!

        Hoh,hah,hah....Jeesus pelasti äijän, tällä kertaa muuttamalla kusen viinaksi... Halleluja vapahtaja, hah, hah hah, haaa!!!!!


    • SAMU

      Kerro missä kohdin piti nauraa?? Ois varmaan naurattanut enemmän kun ois nähnyt kertojan!!

      • KAMU

        Juttuhan oli saatanan hauska! Naurattaa vieläkin...


    • Paras taivaisiin ikinä.

    • Anonyymi

      Alkuperäinen versio:
      Mies kuoli ja tuli taivaan portille. Pietari oli kännissä ja sanoi: "Heipharalla miesh, haluutko bääshtä bileishiin?" Mies ihmetteli, mutta tottahan hän taivaaseen halusi. Pietari tarjosi pulloa ja sanoi: "Shinun pitää otthaa kunnon ryybby, josh meinhaat bäästä taivsheen!!" Pullo oli kuitenkin tyhjä, koska Pietari oli ryypännyt kaiken viinan. Sitten Jeesus tuli portinpieleen kuselle ja huomasi tilanteen. Hän kusi pulloon. Sitten hän pieri pyhää henkeä pulloon ja muutti näin kusen viinaksi. Mies joi viinan ja tuli känniin. Sitten hän meni isä Jumalan luokse ja lähti sen kanssa panemaan enkeleitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      64
      4431
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3678
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3321
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    5. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      18
      1879
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      82
      819
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      44
      803
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      797
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      764
    Aihe